CAMT

·

בקשי פיננסים — Family Office | Research Depth: Standard

CAMT
Compliance · ת"א 125
1

Company Profile — פרופיל החברה

Camtek מפתחת ומייצרת מערכות בדיקה ומדידה (Inspection & Metrology) עבור תעשיית המוליכים למחצה, עם התמקדות ספציפית ב-Advanced Packaging ולא ב-Front-End. החברה אינה מתחרה ב-KLA או ב-ASML על רכיבים בלוגיקה הקדמית — היא ממקמת את עצמה דווקא בשלב הסופי של ה-Wafer, שבו רכיבי הזיכרון, ה-HPC וה-CIS מוצמדים, ערוכים בערימות (Stacking), ועוברים בקרת איכות לפני אריזה סופית [20-F FY24].

מוצרי הליבה: - Eagle G5 — פלטפורמת ה-Inspection & Metrology של החברה לדור הנוכחי של Advanced Packaging, כולל HBM ו-CoWoS. - Hawk — פלטפורמה למדידה תלת-ממדית מתקדמת, מותאמת להיברידי בונדינג (Hybrid Bonding) ולמידות חוזרות בקווי ייצור ה-HBM.

תחומי השימוש העיקריים שהחברה מפרטת [Q3/25 Earnings]: - Advanced Interconnect Packaging - Heterogeneous Integration - Memory & HBM - CMOS Image Sensors (CIS) - Compound Semiconductors

לפי הצהרת ההנהלה ב-2025, כ-70% מההכנסות מגיעות מ-Advanced Packaging — כלומר Camtek היא במידה רבה השתתפות ישירה במחזור ההשקעות של יצרניות הזיכרון והאריזה המתקדמת לבינה מלאכותית [Q2/25 Earnings].

החברה התאגדה בישראל ב-1987, ה-IPO ב-NASDAQ היה ב-2000, והרישום הכפול ב-TASE קיים מאז שיצרה נוכחות מקומית בתל אביב. המטה והפיתוח בישראל; מערכות נשלחות ללקוחות בעיקר באסיה (טייוואן, דרום קוריאה, סין).


2

Key Financial Observations — תצפיות פיננסיות

הכנסות שנתיות
FY2021–FY2025 | $ מיליונים
רווח נקי GAAP
FY2021–FY2025 | $ מיליונים
שולי רווח GAAP
גולמי | תפעולי | נקי | %
EPS GAAP
FY2021–FY2025 | $ למניה מדוללת

חמש שנים אחרונות (ב-USD מיליונים, מקור: דוחות שנתיים מאוחדים, stockanalysis.com):

שנה הכנסות רווח גולמי שיעור גולמי רווח תפעולי שיעור תפעולי רווח נקי EPS מדולל
FY2021 269.7 137.3 50.9% 70.9 26.3% 60.3 $1.34
FY2022 320.9 159.9 49.8% 81.5 25.4% 80.0 $1.68
FY2023 315.4 147.6 46.8% 65.4 20.7% 78.6 $1.63
FY2024 429.2 209.9 48.9% 108.1 25.2% 118.5 $2.42
FY2025 496.1 250.5 50.5% יעודכן בהמשך יעודכן בהמשך 50.7 (GAAP) / 159.0 (Non-GAAP) $1.05 (GAAP) / $3.26 (Non-GAAP)

הסיפור המרכזי: ההכנסות צמחו מ-269 מ דולר ב-2021 ל-496 מ דולר ב-2025 — כמעט פי 2 בארבע שנים, בעיקר על גב ביקוש ל-HBM ו-CoWoS לאפליקציות AI [Q4/25 Earnings, 18.2.2026].

הפער הגדול בין הרווח הנקי ה-GAAP (50.7 מ) לבין ה-Non-GAAP (159.0 מ) ב-2025 נובע ברובו מהפסד חד-פעמי של 100.9 מ דולר מ-Extinguishment של Convertible Notes (החלפת סדרה ישנה ב-500 מ חדשים) [Q4/25 Earnings].

נתוני 2025 רבעוני (Non-GAAP): - Q1: ~118 מ דולר הכנסות - Q2: 123.3 מ דולר, GM 51.9% Non-GAAP, OM 30.3% Non-GAAP, EPS $0.79 Non-GAAP - Q3: 126.0 מ דולר, GM 51.5% Non-GAAP, OM 29.9% Non-GAAP, EPS $0.82 Non-GAAP - Q4: 128.1 מ דולר, GM 51.1% Non-GAAP, EPS $0.81 Non-GAAP

הציפייה להמשך 2026: ההנהלה מצפה לצמיחה דו-ספרתית ב-2026, עם Q1/26 סביב 120 מ דולר ו-second half weighted [Q4/25 Earnings].


3

Industry & Competitive Context — סביבה תחרותית

עמדת מזומן חזקה ביותר — מאפיין נורמלי של חברות ציוד לתעשיית המוליכים למחצה כשמעגל ההזמנות אצלן בעלייה.

נכון ל-31.12.2025 [Q4/25 Earnings]: - מזומנים, פיקדונות וניירות ערך סחירים: 851.1 מ דולר (מול 448.6 מ בסוף 2024) - הון עצמי: 617.0 מ דולר - תזרים מפעילות שוטפת FY2025: 142.6 מ דולר (לעומת ~110 מ ב-FY24)

החברה ביצעה ב-2025 הנפקת Convertible Notes חדשה של 500 מ דולר ופירעון של סדרה קודמת — נטו תוספת של 219 מ דולר במזומן [Q3/25 Earnings].

Capex: יחסית נמוך לעומת ההכנסות — Camtek היא חברת תכנון/אינטגרציה יותר מאשר חברת ייצור עתירת תשתית, ולכן Capex/Revenue היסטורית מתחת ל-5%.

יחס Net Cash / Market Cap: 851 מ דולר מזומן מתוך שווי שוק של 8.89 מיליארד דולר = ~9.6% מהשווי במזומן (לפני הוצאת חוב Convertible של ~500 מ דולר). השוק מתמחר את החברה על Earnings Power של תקופת ה-AI, לא על הנכסים.


4

Growth Drivers — מנועי צמיחה

פילוח גיאוגרפי [20-F FY24]: - Asia Pacific (סין + טייוואן + דרום קוריאה): ~89% מההכנסות - סין כנגזרת בודדת: 31% מההכנסות ב-2024 (ירידה מ-47% ב-2023 בעקבות הגבלות יצוא + שינוי תמהיל לקוחות) - ההנהלה מעריכה שסין תהיה 30%–35% מההכנסות ב-2025

Q4/2024 פילוח: 92% אסיה / 8% שאר העולם

פילוח לפי שימוש [Q2-Q3/25 Earnings]: - Advanced Packaging — ~70% מההכנסות - שאר 30%: CIS, Compound Semis, MEMS, וטיפוסים אחרים של ציוד אינספקציה

ריכוזיות לקוחות: ה-20-F של 2024 מציין סיכוני ריכוזיות לקוחות אך לא חושף אחוזים ספציפיים בתמצית הנגישה לציבור. בקריאה איכותית, על סמך הצהרות הנהלה ב-Earnings Calls, 3–5 לקוחות גדולים מהווים נתח משמעותי מההכנסות — ה-3 הסבירים: TSMC, Samsung, SK Hynix. פירוט מספרי מדויק — יעודכן בהמשך לאחר עיון ישיר ב-20-F המלא.

פילוח מוצרים (Eagle vs Hawk): החברה אינה מפרסמת פילוח הכנסות בין הקווים. Eagle G5 הוא קו ההכנסות הוותיק והדומיננטי; Hawk הוא קו צמיחה חדש שמותאם להיברידי בונדינג.

Book-to-Bill: Camtek אינה מפרסמת באופן רשמי יחס Book-to-Bill ברבעון. במקום זאת ההנהלה מגדירה הנחיות הכנסה לרבעון הבא ולפעמים מצטטת הזמנות ספציפיות (לדוגמה: הזמנה של 45 מ דולר ב-Q3/25 [Q3/25 Earnings]).


5

Competitive Advantage (Moat) — יתרון תחרותי

הנישה: Inspection & Metrology עבור Advanced Packaging — נישה צרה אך גדלה מהר עם עליית ה-HBM וה-AI.

מתחרים: 1. Onto Innovation (NASDAQ: ONTO) — המתחרה העיקרי. שתי החברות יחד מהוות כ-65% מנתח שוק ה-Advanced Packaging Inspection [דוח שוק Valuates 2025]. 2. Lasertec — חזקה ב-EUV Mask Inspection, אך מהווה אחת מ-3 המובילות בכלל ה-Advanced Packaging Equipment עם נתח של ~60% [דוח שוק Valuates 2025]. 3. KLA Corporation ו-Applied Materials — מתחרים בקצוות בלבד; דומיננטיים ב-Front-End ולא במחזור הסופי שבו Camtek פועלת.

המקור לחפיר של Camtek: - Switching Costs מבניים — לקוח שמכייל קו ייצור מסביב לפלטפורמת Eagle/Hawk לא מחליף ספק בין דורות בלי מעבר ארוך והוצאות גבוהות. - Qualification Cycle — מערכת חדשה דורשת חודשים של בדיקות אצל הלקוח לפני שמורשית לקו ייצור פעיל; זהו מחסום כניסה גבוה למתחרה חדש. - Co-Development עם הלקוחות — החברה מציינת באופן עקבי התפתחות משותפת עם יצרניות HBM וטכנולוגיות CoWoS [Q3/25 Earnings]. - קוטן ופוקוס — בניגוד לענקיות הציוד (KLA), Camtek יכולה להגיב מהר לדרישות ייחודיות.

הנקודה הקריטית: Camtek אינה מתחרה ב-KLA ולא ב-ASML על אותו דולר — היא במגרש משלה. זו לא חברה שזקוקה לנצח 5 ענקיות; היא צריכה לשמור על מקומה בנישה לצד Onto.


6

How to Think About This Company

Camtek היא לא חברת ציוד מוליכים למחצה במובן הרגיל של המילה. רוב הציבור מזהה את התעשייה דרך KLA, ASML או Applied Materials — חברות שמוכרות מערכות לפרונט-אנד של ייצור ה-Wafer. Camtek יושבת במקום אחר לגמרי: בקצה השני של הקו, איפה שהאריזה המתקדמת (Advanced Packaging) קורית — שלב שבו רכיבי זיכרון מוצמדים, רובדי HBM נערמים, ופלטפורמות CoWoS של TSMC מורכבות. זו לא תחרות מול KLA — זה מגרש משלה שבו יש שני שחקנים מהותיים בלבד: היא ו-Onto Innovation. השניים יחד מחזיקים ~65% מנתח שוק ה-Advanced Packaging Inspection [Valuates Reports 2025].
הקפיצה של 2024–2025 היא לא צמיחה רגילה — היא תוצאה ישירה של מחזור ה-HBM. ההכנסות עברו מ-269 מ' דולר ב-FY21 ל-496 מ' דולר ב-FY25 — כמעט פי 2 בארבע שנים [Q4/25 Earnings, 18.2.2026]. הסיבה היחידה שהדבר הזה קרה היא ש-SK Hynix, Samsung ו-TSMC הזרימו מיליארדי דולרים לקווי ייצור HBM3e ול-CoWoS עבור צ'יפים של Nvidia, AMD ויצרניות AI. כ-70% מההכנסות מגיעות היום מ-Advanced Packaging [Q3/25 Earnings] — ללא ה-AI Capex, החברה הייתה במרכזה במחזור רגיל של 2–3% צמיחה שנתית. השאלה הקריטית: כמה מהקפיצה היא מבנית (מעבר ל-Heterogeneous Integration כסטנדרט) וכמה מחזורית (גל הון של AI שיתחלק בהמשך).
ריכוזיות לקוחות היא הסיכון המבני שמשפיע על איך לקרוא כל רבעון. ה-20-F של 2024 חושף שלושה לקוחות גדולים שאינם ננקבים בשם, אך מההצהרות הציבוריות והבנת הענף ה-3 הסבירים הם TSMC, Samsung, ו-SK Hynix. הפירוט המספרי המדויק לא חשוף בתמצית הציבורית [20-F FY24] — אבל המשמעות הניתוחית ברורה: כל ירידה ברבעון של מעל 5%–10% חייבת להוביל לשאלה "איזה לקוח האט?". זה לא ענף שמתפזר על 30 לקוחות — זה ענף של 5 שמייצרים 80% מההזמנות בעולם.
למה Onto Innovation היא ה-Comp הנכון, ולא ענקיות הציוד. משקיע שבונה תזה על Camtek מתחיל מ-KLAC או AMAT — וטועה. KLA פועלת בפרונט-אנד (בדיקת Wafer לפני האריזה) ולא במגרש של Camtek; היחס Multiples שלה מבוסס על מעגל הון שונה לחלוטין. Onto Innovation היא היחידה שמתחרה ראש בראש בנישה של Advanced Packaging Inspection. השוואת מולטיפלים, שולי רווח, ריכוזיות לקוחות, ותלות בסין — חייבת להיעשות מול Onto, לא מול ASML. זו טעות ניתוחית נפוצה: לחשוב על Camtek כ-"KLA קטנה" במקום כ-"שחקן נישה לצד Onto".
2022–2024 הייתה תקופת מבחן שמסבירה את הסיכון המבני. ב-2022 ההכנסות היו 320 מ' דולר; ב-2023 ירדו ל-315 מ' דולר — שפל מחזורי קל. ב-2024 קפצו ל-429 מ' דולר (+36%). זה חוסר יציבות מבני שמאפיין את כל ענף הציוד למוליכים למחצה: שנה אחת רעה אחרי שנה אחת טובה, ואז שנתיים של עלייה חדה. הקריאה הניתוחית הנכונה: הרווח של FY25 (159 מ' Non-GAAP) אינו Base Level. הוא Peak Cycle. בקריאה ארוכת טווח, הרווח הממוצע של החברה לאורך מחזור הוא קרוב יותר ל-100 מ' דולר Non-GAAP מאשר ל-159 מ' דולר.
שולי רווח מורחבים — חתימת מינוף תפעולי עם הסתייגות. שיעור הגולמי של Camtek עלה מ-46.8% ב-FY23 ל-50.5% ב-FY25 [Q4/25 Earnings]. שיעור התפעולי Non-GAAP חצה את ה-30% ב-Q2–Q3 2025. החתימה הזאת אופיינית למינוף תפעולי כשמחזור ההזמנות בעלייה: עלות R&D יחסית קבועה, וכל דולר נוסף של הכנסות מתורגם לרווח. הצד השני: כשהמחזור יורד, השוליים יורדים מהר מהממוצע ההיסטורי, כי החברה לא מורידה R&D באותו קצב. בשפל הבא של Camtek, סביר שנראה שיעור גולמי קרוב יותר ל-46% מאשר ל-51%.
מבנה גיאוגרפי — ישראל בפיתוח, אסיה במכירות. Camtek מתאגדת בישראל, פיתוח ה-R&D וההנדסה במגדל העמק. אבל **89% מההכנסות מגיעות מאסיה-פסיפיק** [20-F FY24] — מתוכן 31% רק סין (לעומת 47% ב-2023). זה מבנה שמייצר שני סוגי סיכון: (א) סיכון גיאופוליטי דו-כיווני — הפעילות הישראלית רגישה למלחמות אזוריות, ההכנסות הסיניות חשופות להגבלות BIS אמריקאיות; (ב) סיכון יחס מטבע + שילוח — כפי שעלה ב-Q2/2025 (החברה ציינה עלויות שילוח גוברות).
תלות במחזור Capex של יצרניות זיכרון — הזמן הוא 2 רבעונים. כשיצרנית זיכרון (Samsung, SK Hynix) מודיעה על קיצוץ ב-Capex, ההזמנות החדשות אצל Camtek מואטות תוך 2–3 רבעונים — זמן ה-Lead Time המקובל בענף. זה אומר שמשקיע שמעקב אחר Camtek חייב לעקוב מקבילית אחרי הצהרות Capex של 5 חברות: TSMC, Samsung, SK Hynix, Micron, ו-Nvidia (משפיעה דרך הביקוש). נקודת המעקב המעשית: כל הצהרת Capex של Hyperscaler (Microsoft, Google, Meta, Amazon) שמופיעה ברבעון מסוים — תורגש אצל Camtek 6–9 חודשים לאחר מכן.
סין: היה 47%, עכשיו 31%, צפי 30–35% — מה זה אומר על הסיכון העתידי. ב-2023 סין הייתה כמעט חצי מההכנסות [20-F FY24]. ב-2024 ירד ל-31%, וההנהלה צופה 30–35% ב-2025. ההפחתה היא תוצאה של (א) הגבלות יצוא BIS שמגבילות מערכות מסוימות; (ב) שינוי תמהיל לקוחות לטובת טייוואן וקוריאה. השאלה המבנית: אם BIS תוסיף הגבלות קשות יותר ב-2026–2027, האם 31% יוכל לרדת ל-15%? במקרה כזה, החברה תאבד נתח שוק לחלוטין — כי המתחרה הסיני המקומי לא קיים בנישה הזאת ברמה הנדרשת, אך גם השוק הסיני יסגר.
מאזן עם 851 מ' דולר — חוזק או הסתרה? בסוף 2025 Camtek מחזיקה 851.1 מ' דולר במזומנים, פיקדונות וניירות ערך סחירים [Q4/25 Earnings] — קפיצה של 400 מ' דולר משנה לפני בעיקר ממימון Convertible Notes חדש של 500 מ' דולר. ההון העצמי 617 מ' דולר. החוב Convertible הוא 500 מ' דולר ולכן ה-Net Cash הריאלי קרוב יותר ל-350 מ' דולר. זה לא מאזן של חברה שמתכוננת לרכישת מתחרה גדול — זה מאזן של חברה ששומרת אופציונליות לרכישות קטנות, R&D מואץ, ופוטנציאל החזר הון עתידי. מה שלא ראינו עד היום: דיבידנד מהותי או באיבק. אם החברה תכריז על אחד — זה יסמן שמועצת המנהלים סבורה שהמחזור הנוכחי הוא Peak ולא יעלה הרבה יותר.
איפה הניתוח עלול לטעות — שלוש טעויות מרכזיות. הראשונה: לקרוא את הרווח של FY25 כ-Base Level. כפי שתואר, הוא Peak Cycle בשיא ה-AI Capex. השנייה: להשוות מולטיפלים מול KLA או AMAT — המקבילה הנכונה היא Onto Innovation. השלישית: לחשוב שהירידה בנתח הסיני (47% → 31%) היא חולשה. בהקשר רגולטורי זאת בעצם שמירה אקטיבית — החברה מצליחה להעביר את ההכנסות לטייוואן וקוריאה במהלך תקופה קשה.
מיקום הניתוח הזה. Camtek היא חברה לסוג מסוים של תיק השקעות — כזה שמחפש חשיפה ספציפית למחזור ה-AI דרך תשתיות זיכרון, ויודע לחיות עם תנודתיות מחזורית גבוהה. הניתוח כאן אינו עונה על השאלה "להחזיק או לא" — הוא מספק את הזוויות הניתוחיות שדרושות להחלטה הזאת ברמה מקצועית. האתר לא משתתף בהחלטה. ההחלטה, בכל מקרה, היא של הלקוח.

ההבדל בין ניתוח שטח לחשיבה מקצועית נמצא לרוב במשתנים שאינם גלויים במבט ראשון. The difference between surface-level analysis and professional thinking often lies in the variables that are not immediately visible.

9

Scenario Framework

המסגרת למטה מתארת אילו תנאים צריכים להתקיים בכל תרחיש — לא תחזית מחיר. התנאים הם מה שמשקיע מקצועי עוקב אחריו לאורך זמן, ומה שמאפשר לעדכן את ההנחות כשהמציאות משתנה.

Scenarios are descriptive, not predictive. They outline possible conditions, not expected outcomes. אין בתרחישים הללו הערכת סבירות, אין כיוון מועדף, ואין ציפייה לגבי איזה מהם יתממש.

🟢 Bull Scenario
HBM CapEx Cycle Sustained + Margin Discipline
תנאים שצריכים להתקיים:
  • צמיחת ה-Capex השנתית של 3 יצרניות הזיכרון (SK Hynix, Samsung, Micron) ב-HBM נשארת מעל 25% ל-2026 ול-2027
  • הכנסות Camtek חוצות 600 מ' דולר ב-FY26 (לעומת 496 ב-FY25) — +20% ומעלה
  • שיעור גולמי Non-GAAP נשמר מעל 51% לארבעה רבעונים רצופים (FY25: 51.6%)
  • שיעור תפעולי Non-GAAP נשמר מעל 28% לארבעה רבעונים רצופים
  • נתח השוק ב-Advanced Packaging Inspection לא נשחק מ-Onto Innovation; שתיהן יחד שומרות 60%+ נתח
  • סין נשארת בטווח 28%–35% מההכנסות — ללא הרחבה משמעותית של הגבלות BIS
  • הזמנות חדשות (Backlog) ממשיכות להגיע בקצב שמכסה לפחות 80% מהכנסות הרבעון הבא
מה זה אומר: בתנאים אלו, Camtek נמצאת בלב מחזור AI מבני — לא רק מחזורי — וחיוני לתשתיות הזיכרון של הדור הבא (HBM4, CoWoS-L). הרווחיות מתרחבת על מינוף תפעולי, ועמדת המזומן (851 מ' דולר) מאפשרת אופציונליות אסטרטגית מלאה.
🔵 Base Scenario
Cyclical Plateau with HBM Stays Firm
תנאים שצריכים להתקיים:
  • צמיחה דו-ספרתית נמוכה (10%–15%) ב-FY26 — בהתאם לתחזית ההנהלה [Q4/25 Earnings, 18.2.2026]
  • שיעור גולמי Non-GAAP בטווח 49%–52% (תנודתיות נורמלית של מחזור)
  • שיעור תפעולי Non-GAAP בטווח 25%–30% — חזרה לטווח ההיסטורי של החברה
  • סין נשארת 30%–35% מההכנסות — אין הרחבה דרמטית של הגבלות יצוא
  • HBM Capex של יצרניות הזיכרון מתייצב ב-2027 — צמיחה נמשכת אך לא מואצת
  • אין כניסת מתחרה חדש מהותי לנישת Advanced Packaging Inspection מעבר ל-Onto
מה זה אומר: Camtek ממשיכה להחזיק את מקומה כאחת משתי החברות המרכזיות בנישה. הרווחיות גבוהה ביחס להיסטוריה אבל יורדת מהשיא של 2025. השוק יתמחר את החברה כ-Cyclical with structural growth tailwinds — לא כ-Pure Cyclical ולא כ-Pure Secular Growth.
🔴 Bear Scenario
HBM Oversupply + Customer Capex Cuts
תנאים שצריכים להתקיים:
  • HBM ASP יורד מעל 20% ב-2026–2027 בעקבות עודף קיבולת אצל יצרניות הזיכרון
  • SK Hynix, Samsung, או Micron מודיעות על דחיית פרויקטי הרחבת קיבולת HBM ב-2026
  • הכנסות Camtek יורדות מתחת ל-460 מ' דולר ב-FY26 — ירידה מ-FY25 (ירידה ראשונה מאז 2023)
  • שיעור גולמי Non-GAAP יורד מתחת ל-47% לשני רבעונים רצופים — שחיקה ניכרת במינוף התפעולי
  • שיעור הכנסות מסין יורד מתחת ל-25% — הרחבת הגבלות BIS שכוללת מערכות Eagle/Hawk
  • Onto Innovation מגדילה את נתח השוק שלה בנישה — לסימן שהיא לוקחת לקוח גדול מ-Camtek
  • Hyperscalers מודיעים על האטה ב-Capex של דאטה-סנטרים, מה שמתורגם ל-Capex זיכרון נמוך 6–9 חודשים אחר כך
מה זה אומר: בתנאים אלו, מחזור ה-AI Capex עובר מאפיק עליה לפלאטו ואז ירידה. Camtek אינה יכולה להתאים את הוצאות R&D באותו קצב, ולכן הירידה ב-EBIT היא מוגברת ביחס לירידה בהכנסות. ההפסד החד-פעמי של 100.9 מ' דולר מ-Convertible (FY25) הופך פחות "חד-פעמי" כשהמודל המלא נחלש. עמדת המזומן (851 מ' דולר) מאפשרת לחברה לעמוד בסערה ולשמר R&D, אבל המולטיפל ייפגע בחדות.
10

Analytical Lens — The Questions We Ask

בניתוח חברה מקצועית, השאלה אינה "האם זה טוב", אלא "באילו זוויות ראייה חייבים לבחון את החברה כדי לא לפספס את העיקר". כל ניתוח ב-Bakshi Finance עובר דרך שש זוויות. הטקסט למטה — אינו הערכה. הוא המיפוי של השאלות שהניתוח הזה אמור לענות עליהן. התשובות הספציפיות לחברה מופיעות בסעיף "How to Think About This Company" למעלה.

מה שהעדשה אינה: אין כאן דירוג, אין ציון, אין השוואה בין חברה זו לחברה אחרת, ואין העדפה. אותן שש שאלות נשאלות על כל חברה באתר — השונות היא בתשובות, לא בכלי.

This framework is intended to structure analysis, not to produce an investment conclusion.

📈
Growth
איך החברה גדלה? האם הצמיחה נובעת מכמות, ממחיר, או ממיקס? האם היא יציבה לאורך מחזורים?
💰
Profitability
איך שולי הרווח מתנהגים לאורך זמן? כמה מהרווח החשבונאי הופך לתזרים חופשי בפועל?
Leverage
מה מבנה ההון? באיזו גמישות החברה תתמודד עם מחזור ירוד?
🏰
Competitive Position
מה מגן על ההכנסות שלה מפני כרסום? כמה זמן ההגנה צפויה להחזיק?
👴
Management Quality
איך ההנהלה מקצה הון? מה ההיסטוריה שלה בהחלטות אסטרטגיות? עד כמה הדיווח שקוף ועקבי?
🧩
Business Complexity / Risk
מהם המקומות בהם ניתוח פשטני יטעה? מה חשוף לרגולציה, למחזוריות, או לשינויים טכנולוגיים?

Key Observations

1. הזהות העסקית. Camtek היא חברה ישראלית (מטה במגדל העמק, התאגדה 1987) שמפתחת מערכות בדיקה ומדידה (Inspection & Metrology) ל-Advanced Packaging של מוליכים למחצה — לא לתחום ה-Front-End שבו KLA או ASML פועלות. הכנסות FY2025: 496.1 מ' דולר (+16% Y/Y), רווח נקי Non-GAAP 159.0 מ' דולר ($3.26 EPS) [Q4/25 Earnings, 18.2.2026]. כ-70% מההכנסות מ-Advanced Packaging, עם תמהיל גיאוגרפי של 89% אסיה-פסיפיק [20-F FY24]. רישום דואלי NASDAQ + TASE.

2. עמוד התווך של התזה. Camtek חולקת את נישת ה-Advanced Packaging Inspection עם Onto Innovation בלבד — שתיהן יחד מחזיקות ~65% מהשוק [Valuates Reports 2025]. ההכנסות צמחו מ-269 מ' דולר ב-FY21 ל-496 מ' דולר ב-FY25 (כמעט פי 2 בארבע שנים) על גב מחזור ה-HBM ו-CoWoS לשבבי AI. שיעור גולמי FY25: 50.5% GAAP / 51.6% Non-GAAP; שיעור תפעולי Non-GAAP חצה 30% ב-Q2–Q3 2025 — חתימה של מינוף תפעולי במחזור עליה.

3. המפגש הקריטי הנוכחי. מאזן חזק ביותר — 851.1 מ' דולר במזומנים, פיקדונות וניירות ערך סחירים בסוף 2025, לעומת 448.6 מ' שנה לפני [Q4/25 Earnings]. ההון העצמי 617.0 מ' דולר; הוצאת Convertible Notes חדשה של 500 מ' דולר תפסה את עיקר העלייה במזומן. ריכוזיות לקוחות גבוהה: 3 לקוחות גדולים (סבירים: TSMC, Samsung, SK Hynix) ללא חשיפת אחוזים ספציפיים בתמצית הציבורית של ה-20-F. סין: 31% מההכנסות ב-2024 (מ-47% ב-2023) — ירידה מתוכננת בעקבות הגבלות BIS.

4. מה שחשוב למעקב. ארבעה משתנים יכריעו את ה-12–24 חודשים הבאים: (א) Capex זיכרון של SK Hynix, Samsung ו-Micron — כל הצהרת קיצוץ תורגש ב-Camtek תוך 2–3 רבעונים; (ב) הזמנות חדשות (Backlog) — ההנהלה מגדירה צמיחה דו-ספרתית ל-FY26, "second half weighted" עם Q1/26 סביב 120 מ' דולר; (ג) שיעור הכנסות מסין — כל ירידה מתחת ל-25% תסמן הרחבת הגבלות מהותית; (ד) HBM ASP ומלאים — עודף קיבולת ב-2026–2027 ייפגע בכל המחזור.

סיכום זה אינו המלצה. הוא רשימה עובדתית של מה שהניתוח זיהה. ההחלטה — של הלקוח.

מתכונת הפעילות וגילוי רגולטורי

בקשי פיננסים פועלת במתכונת Family Office ללקוחות כשירים בלבד. מר ירון בקשי היה בעל רישיון ייעוץ השקעות מוסמך בשנים 2008–2023. נכון ליום פרסום מסמך זה, החברה אינה מחזיקה ברישיון ייעוץ השקעות, שיווק השקעות או ניהול תיקי השקעות.

המסמך נועד למטרות מחקר ולימוד מקצועי בלבד. אין באמור משום המלצה לקנייה, מכירה, החזקה או ביצוע פעולה כלשהי בניירות ערך. אין באמור תחליף לייעוץ המתחשב בנתוניו ובצרכיו של כל אדם. כל החלטה — על אחריות המשקיע בלבד.

הנתונים נשלפו ממקורות רשמיים. עדכוני דיווחים עשויים לשנות את התמונה. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועים עתידיים. האתר לא משתתף בהחלטת ההשקעה. ההחלטה — של הלקוח.

🔒

סקירה לכשירים — Family Office

הסקירה האנליטית המלאה של CAMT (CAMT) זמינה ללקוחות פרימיום של בקשי פיננסים.
הסקירה כוללת ניתוח של 11 סעיפים, פסקאות "How to Think About This Company", מסגרת תרחישים מובנית, ו-Analytical Lens של 6 ממדים.

פתיחת גישה לסקירה תוכן עיוני בלבד · אינו ייעוץ השקעות · ראה גילוי נאות