·
בקשי פיננסים — Family Office | Research Depth: Standard
כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ היא חברת אחזקות פיננסית מהוותיקות בישראל (התאגדה 1987, הונפקה בבורסת תל אביב בפברואר 1988). החברה נסחרת במדד ת"א-35 (מספר נייר 224014, ISIN: IL0002240146), פועלת ממשרדים ברחוב ראול וולנברג 36 בתל אביב, ומאגדת תחתיה את כלל חברה לביטוח (100%), כלל פנסיה וגמל (100%), כלל ביטוח אשראי (80%, יתרת 20% בידי Atradius), מקס איט פיננסים (100%), ועוד שורת אחזקות. סך הנכסים המנוהלים על-ידי הקבוצה (AUM) עומד על 420 מיליארד ₪ לסוף 2025, וסך הלקוחות מוערך ב-3.5 מיליון. מספר העובדים בקבוצה: 3,610.
מבנה בעלות — חברה ללא גרעין שליטה [עובדה]: החברה מוגדרת רשמית כ"חברה ללא גרעין שליטה" מאז דצמבר 2019. בעל המניות הגדול הידוע הוא משפחת אקירוב (אלפרד, ג'ורג'י ושרון אקירוב, באמצעות אלרוב נדל"ן ומלונאות) המחזיקה 14.34% מההון. המשפחה קיבלה ב-1.7.2021 היתר מהממונה על שוק ההון להחזקה של עד 15% — תקרה רגולטורית קרובה למימוש מלא. הבחנה זו חשובה: בעוד הראל נשלטת על-ידי משפחת המבורגר (45.7%) והפניקס נשלטת על-ידי קרן Centerbridge, כלל ביטוח פועלת תחת מבנה דירקטוריון עצמאי ללא בעל שליטה — מקרה ייחודי בענף הביטוח הישראלי.
הנהלה ודירקטוריון [עובדה]: - יו"ר הדירקטוריון: חיים סאמט - מנכ"ל החברה ומנכ"ל כלל ביטוח: יורם נוה - משנה למנכ"ל ומנהל חטיבה פיננסית: ערן צ'רנינסקי - דירקטורים: 8 (מתוכם 2 חיצוניים)
מודל הכנסות — חמישה זרמים [עובדה]: 1. פרמיות ביטוח (הכנסת שירותי ביטוח 8,837 מ' ₪ ב-2025) 2. דמי ניהול נכסים (850 מ' ₪ ב-2025) 3. הכנסות השקעה (סך תוצאות השקעה 17,776 מ' ₪ ב-2025 — תלוי שוק) 4. הכנסות אשראי וכרטיסי אשראי (1,740 מ' ₪ ב-2025) — מגיע ממקס 5. עמלות סוכנויות (190 מ' ₪ ב-2025)
מבקרים משותפים [עובדה]: סומך חייקין (KPMG) + קוסט פורר גבאי את קסירר (EY) — מבנה דואלי הנהוג במספר מצומצם של חברות ציבוריות בישראל.
מקורות: דוח תקופתי שנתי 2025 (P1731052-00, 597 עמודים), מצגת משקיעים דצמבר 2025 (P1731220-00), maya.tase.co.il (נייר 224014).
סיכום זה אינו המלצה. הוא רשימה עובדתית של מדדים פיננסיים המדווחים על-ידי החברה.
| מדד | 2024 | 2025 | שינוי |
|---|---|---|---|
| רווח נקי לבעלי מניות (מ' ₪) | 1,540 | 2,278 | +48% |
| רווח כולל לבעלי מניות (מ' ₪) | 1,540 | 2,266 | +47% |
| רווח כולל ללא הפרשה מיוחדת (מ' ₪) | 1,540 | 2,366 | +54% |
| רווח Core לפני מס (מ' ₪) | 2,039 | 2,289 | +12% |
| ROE כולל (%) | 21.1% | 27.2% | — |
| ROE כולל (כפי שדווח, עם הפרשה מיוחדת) | — | 26.1% | — |
| EPS בסיסי (₪) | 19.47 | 28.56 | +47% |
| EPS מדולל (₪) | 19.38 | 27.47 | +42% |
הערה: ROE 27.2% הוא חישוב ללא ההפרשה המיוחדת במקס; הדיווח הרשמי כולל ההפרשה הוא 26.1%. שני הנתונים מופיעים בדוח החברה.
| תאריך | AUM (מיליארד ₪) | שינוי |
|---|---|---|
| 31.12.2020 | 237 | — |
| 31.12.2021 | 286 | +20.7% |
| 31.12.2022 | 295 | +3.1% |
| 31.12.2023 | 342 | +15.9% |
| 31.12.2024 | 373 | +9.1% |
| 31.12.2025 | 420 | +12.6% |
ה-AUM מורכב מנכסי ביטוח, פנסיה, גמל, פעילות מקס, ונוסטרו — לפי הגדרת החברה.
| שנה | סך פרמיות+דמי גמולים+תקבולים (מיליארד ₪) |
|---|---|
| 2024 | 26.7 |
| 2025 | 27.6 (+3.4% YoY) |
| תאריך | CSM נטו מביטוח משנה (מיליארד ₪) |
|---|---|
| 31.12.2023 | 8.8 |
| 31.12.2024 | 10.1 |
| 31.12.2025 | 10.3 |
גידול CSM מאז 2023 = 1.5 מיליארד ₪. לפי הגדרת IFRS-17, CSM הוא רווח עתידי שכבר הוכר בחוזה ביטוח אך טרם שוחרר לדוח רווח והפסד; הוא משוחרר באופן הדרגתי לאורך חיי החוזה.
| מגזר | 2024 | 2025 | חלק יחסי 2025 |
|---|---|---|---|
| ביטוח חיים | 348 | 488 | — |
| פנסיה וגמל | 43 | 54 | — |
| ביטוח חיים + חיסכון ארוך טווח (סה"כ) | 391 | 542 | 20% |
| ביטוח בריאות | 490 | 430 | 19% |
| ביטוח כללי (P&C) | 532 | 614 | 27% |
| כרטיסי אשראי (מקס, לפני מס) | 390 | 455 | 24% |
| סוכנויות ואחר | 237 | 248 | 11% |
| סך הכל Core לפני מס | 2,039 | 2,289 | 100% |
| תת-מגזר | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| רכב רכוש ורכוש אחר | 80 | 143 |
| רכב חובה | 50 | -20 |
| ביטוח אשראי | 34 | 39 |
| ענפים אחרים | 273 | 340 |
| מרווח פיננסי מתואם | 95 | 112 |
| סך הכל P&C לפני מס | 532 | 614 |
הערה: רכב חובה עבר מרווח של +50 ב-2024 להפסד של -20 ב-2025 — הידרדרות המאפיינת את הענף בכללותו בישראל.
| מדד | 1.1.2024 (restated) | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
|---|---|---|---|
| סך מאזן (מ' ₪) | 165,938 | 173,008 | 188,358 |
| הון עצמי לבעלי מניות (מ' ₪) | 7,289 | 8,742 | 10,827 |
| גידול הון מ-2023 | — | +20% | +49% מ-2023 |
| התחייבויות חוזי ביטוח (מ' ₪) | 116,475 | 121,718 | 128,933 |
| סך התחייבויות (מ' ₪) | — | 164,189 | 177,445 |
| רכיב | מ' ₪ |
|---|---|
| השקעות פיננסיות תלויות תשואה (שווי הוגן (IFRS)) | 97,717 |
| השקעות פיננסיות אחרות (שווי הוגן (IFRS)) | 44,396 |
| השקעות פיננסיות בעלות מופחתת | 2,285 |
| נכסי השקעה בנדל"ן | 5,471 |
| סך תיק נכסי השקעה | 149,869 |
| מתוכם: סך נכסים תלויי תשואה | 106,032 |
| מדד | ערך |
|---|---|
| יחס כושר פירעון (פורסם 30.6.2025) | 161% |
| יחס כושר פירעון (אומדן 30.9.2025) | 163% |
| סף מינימום לחלוקת דיבידנד | 115% |
| יעד מדיניות לטווח ארוך | 150% |
| ישות | דירוג מקומי | סוכנות |
|---|---|---|
| כלל החזקות עסקי ביטוח (Holdco) | ilAA / יציב | S&P מעלות Global |
| כלל חברה לביטוח (חברת הבת התפעולית) | ilAA+ / יציב | S&P מעלות Global |
| מקס איט פיננסים | AA+ | S&P מעלות |
| מקס איט פיננסים | Aa1 | מידרוג |
מקורות: דוח תקופתי שנתי 2025, מצגת משקיעים 2025.
ענף: ביטוח ופיננסים — ישראל. שוק מרוכז של חמש קבוצות ביטוח גדולות — הפניקס, מגדל, הראל, כלל ביטוח, ומנורה מבטחים. הרגולטור הוא רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, המפקחת על דרישות הון (Solvency II), יחסי כושר פירעון, מבני עמלות, כללי השקעה בנוסטרו, ומגבלות על מוצרי ביטוח.
מיקום כלל ביטוח במפה התחרותית [עובדה]:
| חברה | AUM 2025 (מיליארד ₪) | מאפיין מבני בולט |
|---|---|---|
| הפניקס | ~610 | בעלות Private Equity (Centerbridge), חברת אשראי גמא |
| מגדל | ~583 | היסטוריה בפנסיה |
| הראל | ~582 | משפחת המבורגר (45.7%), מובילה בבריאות |
| כלל ביטוח | 420 | ללא גרעין שליטה + מקס (כרטיסי אשראי) |
| מנורה מבטחים | ~309 (פנסיה דומיננטית) | פנסיה חדשה גדולה |
הערה: סדר הגודל של AUM שמופיע במצגות החברות לא תמיד מבוסס על אותה הגדרה. הטבלה לעיל מתייחסת לסדר גודל ולמיקום יחסי, לא לנתונים מדויקים זהים בהגדרה.
שני מאפיינים מבחינים את כלל ביטוח [עובדה + הערכה]:
שלוש מגמות מאקרו רלוונטיות [עובדה — לפי הנהלת החברה]: - צמיחה כלכלית — לפי הנהלת החברה, הנהלה מסתמכת על תחזית רשמית של צמיחת תמ"ג ריאלית של 4.7% ב-2026 בישראל. - אבטלה נמוכה — 3.1% ברמה הלאומית — תומכת באיכות תיק אשראי הצרכני (מקס). - שיעור הפקדות פנסיוניות חובה — 20.8% מהשכר — זרם הפקדות עקבי ויציב לתעשיית הביטוח-פנסיה.
חסמי כניסה גבוהים: דרישות הון Solvency II, רישיונות ביטוח ואשראי, מערכות תפעול מורכבות, ערוצי הפצה (סוכנים, יועצים פנסיוניים), ומותג ואמון. שחקן חדש לא נכנס לשוק הביטוח הישראלי בעשורים.
מחזוריות: הענף חצי-ציקלי. פרמיות יציבות יחסית; הכנסות השקעה תנודתיות מאוד — שוק חיובי מנפה רווח (כפי שנצפה ב-2024-2025), שוק שלילי פוגע בו. בנוסף, איכות תיק האשראי של מקס רגישה למחזור הצרכני.
1. מקס כמנוע אשראי לא-בנקאי [עובדה]: מקס מייצרת תיק אשראי של 13.3 מיליארד ₪ (לקוחות פעילים ועסקים), עם 3.5 מיליון כרטיסי אשראי פעילים והיקף עסקאות של 154 מיליארד ₪ ב-2025. ההכנסות של מקס ב-2025: 2,465 מ' ₪ (לעומת 2,244 ב-2024), והכנסה נטו מריבית 847 מ' ₪. רווח Core לפני מס של מקס ב-2025: 455 מ' ₪ (לעומת 390 ב-2024) — צמיחה של 17%. ROE של מקס מנורמל = 14.9% ב-2025 (לעומת 12.0% ב-2024); ה-ROE המדווח (כולל הפרשה מיוחדת חד-פעמית) = 8.6%. תיק האשראי של מקס גדול יותר מתיק האשראי של גמא של הפניקס (~12.5 מיליארד ₪) — מה שהופך את כלל ביטוח לקבוצת הביטוח הישראלית עם החשיפה הגדולה ביותר לאשראי צרכני לא-בנקאי.
2. צמיחת AUM [עובדה]: AUM גדל מ-237 מיליארד ₪ בסוף 2020 ל-420 מיליארד ₪ בסוף 2025 — קצב של CAGR ~12% ב-5 שנים. הנהגים: הפקדות אורגניות בפנסיה ובגמל, רווחי שוק, וניוד לקוחות.
3. ביטוח בריאות וחיסכון ארוך טווח [עובדה]: מגזרי ביטוח חיים ופנסיה הניבו ב-2025 רווח Core לפני מס של 542 מ' ₪ (20% מהרווח Core). ביטוח בריאות הניב 430 מ' ₪ נוספים (19%). שני המגזרים יחד = 39% מהרווח Core של הקבוצה.
4. אימוץ דואלי של IFRS-17 + IFRS-9 [עובדה]: דוחות 2025 הם הראשונים של החברה לפי שני התקנים החדשים יחד (תאריך מעבר 1.1.2024, יישום ראשון 1.1.2025). מספרי 2024 הוצגו מחדש (restated) — זה משפיע על השוואתיות לרצפים היסטוריים ארוכים. החברה ציינה שמדדים מסורתיים כמו loss ratio ו-combined ratio לא מופיעים בפורמט הקלאסי תחת IFRS-17 (משתמשים ב-Insurance Service Result, CSM, ו-Risk Adjustment).
5. יעדי 2027 — הביצוע ב-2025 חרג משמעותית [עובדה]:
| מדד | יעד 2027 (כפי שנקבע) | ביצוע 2025 בפועל |
|---|---|---|
| ROE | 12-15% | 27.2% |
| רווח כולל (מיליארד ₪) | 1.3-1.6 | 2.27 |
| דיבידנד (מ' ₪) | 200 | 400 |
הערה: לפי הנהלת החברה, ההישגים ב-2025 חרגו משמעותית מהיעדים שנקבעו ל-2027; ההנהלה ציינה שהיא תגבש תוכנית אסטרטגית מעודכנת במהלך 2026.
6. יוזמות אסטרטגיות [עובדה — לפי הנהלת החברה]: - אסטרטגיית "Holdings Group" פיננסית מגוונת - צמיחה בעסק חדש בביטוחי סיכונים וכלליים דרך ערוצי סוכנים - מועדון לקוחות וכרטיס אשראי PAY CLAL - סינרגיות בין כלל ביטוח למקס — ארנק דיגיטלי, הצעות משולבות - מקס: סינרגיה כמעט-בנקאית ללקוחות צעירים
נקודות חוזק מבניות של כלל ביטוח:
Scale באחוז שוק [עובדה]: AUM של 420 מיליארד ₪, סך מאזן 188 מיליארד ₪, ו-3.5 מיליון לקוחות. בענף שבו עלויות ציות ורגולציה קבועות, ה-scale הוא חסם כניסה אמיתי. נוסטרו של 142 מיליארד ₪ ב-שווי הוגן (IFRS) מאפשר פיזור ויעילות תפעולית.
מבנה ללא גרעין שליטה — אופטיק M&A [הערכה]: היעדר בעל שליטה משמעותו שכל עסקת רכישה אסטרטגית עוברת דרך הדירקטוריון העצמאי, בלי "גישות וטו" של בעל שליטה אחד. מצד אחד — זה מקנה גמישות ב-M&A (גם כרוכש, גם כמטרה פוטנציאלית). מצד שני — זה גם חושף את החברה כיעד M&A פוטנציאלי: כל גוף שיכריז הצעת רכש מסוגל לקבל היתר ולפעול. משפחת אקירוב מחזיקה 14.34% — קרוב לתקרה הרגולטורית של 15%, ומשמעות הדבר שיכולת להגדיל אחזקה נוספת מוגבלת ללא היתר חדש מהממונה.
מקס כנכס בנק-דמוי בקבוצת ביטוח [עובדה + הערכה]: מקס היא חברת כרטיסי אשראי הפועלת באופן דומה לבנק זעיר (אשראי + סליקה + פיקדונות לקוחות), עם תיק אשראי 13.3 מיליארד ₪, יחס הלימות הון 13.0%, יחס Tier 1 של 10.2%, ודירוגים AA+ (S&P מעלות) ו-Aa1 (מידרוג). זהו נכס שעומד בפני עצמו ויכול תיאורטית להיות מופרד; בעלות 100% של כלל מאפשרת קיבוע סינרגיות (הפצה, מערכות, נתוני לקוח) בין הביטוח לאשראי.
דירוגי אשראי גבוהים [עובדה]:
מקס: AA+ (S&P מעלות) ו-Aa1 (מידרוג) — בין הדירוגים הגבוהים בענף הפיננסים שאינו-בנקאי
CSM של 10.3 מיליארד ₪ [עובדה]: "בנק רווחים" של חוזי ביטוח קיימים שיוכרו לרווח-והפסד בשנים הבאות. גידול CSM מ-8.8 מיליארד ₪ ב-2023 ל-10.3 ב-2025 = 1.5 מיליארד ₪ צבירה ב-3 שנים — סיגנל מבני חיובי על זרם רווחים עתידי.
מגבלות המואט [הערכה]: - כלל ביטוח אינה המובילה בשוק הביטוח הישראלי באף מגזר ספציפי (הראל מובילה בבריאות, הפניקס בגיוסים). - היעדר גרעין שליטה = פחות יציבות אסטרטגית בטווח הארוך, ופחות יכולת לקבל החלטות מהירות בעלות חוסר-קונצנזוס. - מבנה דואלי של מבקרים (KPMG + EY) — נדיר ומשקף סיבוכיות תאגידית.
ההבדל בין ניתוח שטח לחשיבה מקצועית נמצא לרוב במשתנים שאינם גלויים במבט ראשון. The difference between surface-level analysis and professional thinking often lies in the variables that are not immediately visible.
| סיכון | הקשר | רגישות |
|---|---|---|
| תנודתיות שוקי הון | סך תוצאות השקעה 17,776 מ' ₪ ב-2025 — מרכיב מהותי מהרווח | גבוהה |
| רגולציה בביטוח | רשות שוק ההון מסוגלת לשנות תמחור, עמלות, מוצרים | גבוהה |
| רגולציה בכרטיסי אשראי | רגולציה על מקס משפיעה על 24% מהרווח Core של הקבוצה | גבוהה |
| רגולציה בדמי ניהול פנסיה/גמל | מגמה רב-שנתית של ירידה בדמי ניהול | בינונית-גבוהה |
| ריבית | משפיעה על תיק האג"ח, על Solvency, ועל תמחור חוזי ביטוח חיים, ועל מרווחי מקס | גבוהה |
| איכות אשראי במקס | תיק 13.3 מיליארד ₪ + הפרשה מיוחדת ב-2025 שהורידה רווח דווח | גבוהה |
| היעדר גרעין שליטה — יעד M&A | החברה חשופה להצעת רכש; אקירוב ב-14.34% קרוב לתקרה 15% | בינונית-גבוהה |
| Succession בדירקטוריון | אין בעל שליטה שמייצב כיוון; רוטציית דירקטורים עלולה לשנות אסטרטגיה | בינונית (לטווח ארוך) |
| מעבר IFRS-17 + IFRS-9 (סיבוכיות) | הדוחות הראשונים תחת התקנים החדשים = פוטנציאל לתיקונים והבהרות בעתיד | בינונית |
| סיכון אקטוארי בביטוח חיים | שגיאות בהערכת תוחלת חיים יכולות לפגוע ב-CSM | בינונית |
| רכב חובה בענף הביטוח | רכב חובה הפסיד 20 מ' ₪ ב-2025 לעומת רווח 50 ב-2024 | בינונית (מגזר ספציפי) |
| אירועי קטסטרופה | רעידת אדמה, מלחמה, סופה ענקית = תביעות מרוכזות | בינונית (reinsurance מפחית) |
מקור: דוח דירקטוריון שנתי 2025 (סעיפי סיכונים), מצגת משקיעים 2025.
המסגרת למטה מתארת אילו תנאים צריכים להתקיים בכל תרחיש — לא תחזית מחיר. התנאים הם מה שמשקיע מקצועי עוקב אחריו לאורך זמן, ומה שמאפשר לעדכן את ההנחות כשהמציאות משתנה.
Scenarios are descriptive, not predictive. They outline possible conditions, not expected outcomes. אין בתרחישים הללו הערכת סבירות, אין כיוון מועדף, ואין ציפייה לגבי איזה מהם יתממש.
בניתוח חברה מקצועית, השאלה אינה "האם זה טוב", אלא "באילו זוויות ראייה חייבים לבחון את החברה כדי לא לפספס את העיקר". כל ניתוח ב-Bakshi Finance עובר דרך שש זוויות. הטקסט למטה — אינו הערכה. הוא המיפוי של השאלות שהניתוח הזה אמור לענות עליהן. התשובות הספציפיות לחברה מופיעות בסעיף "How to Think About This Company" למעלה.
מה שהעדשה אינה: אין כאן דירוג, אין ציון, אין השוואה בין חברה זו לחברה אחרת, ואין העדפה. אותן שש שאלות נשאלות על כל חברה באתר — השונות היא בתשובות, לא בכלי.
This framework is intended to structure analysis, not to produce an investment conclusion.
1. הזהות העסקית. כלל החזקות עסקי ביטוח היא חברת אחזקות פיננסית מהוותיקות בישראל (התאגדה 1987, נסחרת מ-1988). מאגדת תחתיה את כלל חברה לביטוח (100%), כלל פנסיה וגמל (100%), כלל ביטוח אשראי (80%), ואת מקס איט פיננסים (100%) — חברת כרטיסי האשראי. AUM 31.12.2025: 420 מיליארד ₪; פרמיות+דמי גמולים+תקבולים FY2025: 27.6 מיליארד ₪ (+3.4% Y/Y). 3.5 מיליון לקוחות, 3,610 עובדים [דוח שנתי 2025 — Maya P1731052].
2. עמוד התווך של התזה. רווח כולל לבעלי מניות FY2025: 2,266 מ' ₪ (+47% Y/Y). ROE כולל: 27.2%. ההון העצמי לבעלי מניות גדל ב-49% תוך שנתיים (7,289 → 10,827 מ' ₪). CSM נטו עלה מ-8.8 ל-10.3 מיליארד ₪ [מצגת משקיעים פברואר 2026]. ROE Core (מנוטרל שערוכי שוק) גדל "רק" ב-12% (2,039 → 2,289) — זה הקצב המבני האמיתי, להבדיל מהקפיצה הכוללנית.
3. המפגש הקריטי הנוכחי. כלל ביטוח היא היחידה מבין 5 קבוצות הביטוח הגדולות בישראל ללא גרעין שליטה (מאז 12/2019). בעלת המניות הגדולה — משפחת אקירוב — מחזיקה 14.34% (תקרת היתר 15%, היתר מ-1.7.2021). הדירקטוריון העצמאי (8 חברים, 2 חיצוניים) הוא הגורם המכוון בפועל. מבנה זה יוצר אופטיקת M&A שונה מכל מתחרה אחרת. בנוסף, הביצוע ב-2025 חרג כמעט פי-2 מיעד 2027 שההנהלה הציבה (ROE יעד: 12–15%; ביצוע: 27.2%) — ההנהלה ציינה שתגבש תוכנית אסטרטגית מעודכנת ב-2026.
4. מה שחשוב למעקב. שלושה משתנים יכריעו את ה-12–24 חודשים הבאים: (א) תוצאות השקעה — FY25 17.78 מיליארד ₪, מנפח רווח דרך שוקי הון; שוק שלילי ב-2026 יוריד ROE משמעותית; (ב) איכות אשראי במקס — הפרשה מיוחדת ב-2025 הורידה רווח דווח מ-318 ל-187 מ' ₪; (ג) תוכנית אסטרטגית מעודכנת 2026 שתחליף את יעד 2027, ומדיניות buybacks/M&A של דירקטוריון ללא בעל שליטה.
סיכום זה אינו המלצה. הוא רשימה עובדתית של מה שהניתוח זיהה. ההחלטה — של הלקוח.
בקשי פיננסים פועלת במתכונת Family Office ללקוחות כשירים בלבד. מר ירון בקשי היה בעל רישיון ייעוץ השקעות מוסמך בשנים 2008–2023. נכון ליום פרסום מסמך זה, החברה אינה מחזיקה ברישיון ייעוץ השקעות, שיווק השקעות או ניהול תיקי השקעות.
המסמך נועד למטרות מחקר ולימוד מקצועי בלבד. אין באמור משום המלצה לקנייה, מכירה, החזקה או ביצוע פעולה כלשהי בניירות ערך. אין באמור תחליף לייעוץ המתחשב בנתוניו ובצרכיו של כל אדם. כל החלטה — על אחריות המשקיע בלבד.
הנתונים נשלפו ממקורות רשמיים. עדכוני דיווחים עשויים לשנות את התמונה. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועים עתידיים. האתר לא משתתף בהחלטת ההשקעה. ההחלטה — של הלקוח.
הסקירה האנליטית המלאה של כלל החזקות (CLIS) זמינה ללקוחות פרימיום של בקשי פיננסים.
הסקירה כוללת ניתוח של 11 סעיפים, פסקאות "How to Think About This Company", מסגרת תרחישים מובנית, ו-Analytical Lens של 6 ממדים.