שימו לב: CoreWeave הונפקה במרץ 2025. זהו דוח ה-10-K הראשון שלה כחברה ציבורית. מבנה ההון, ריכוזיות הלקוחות (Microsoft 67% מההכנסות), היקף החוב ($21.4B), ומבנה ה-Class B (10 קולות למניה לידי המייסדים) הופכים את הניתוח למורכב משמעותית מחברה ציבורית בוגרת. הקרא את הסיכונים בעיון.
הכנסות FY2025
$5.13B
צמיחה +168% YoY (FY24: $1.92B)
10-K FY25, Item 7
RPO — Backlog
$60.7B
12x revenue · FY24: $15.1B
10-K FY25, Note 2
Net Loss FY2025
$(1.17)B
EPS Diluted: $(2.81)
10-K FY25, Item 8
Total Debt
$21.4B
FY24: $7.9B · +170% YoY
10-K FY25, Note 10
Property & Equipment, Net
$30.6B
+157% YoY · GPU + Data Centers
10-K FY25, Note 5
Active Power Capacity
>850 MW
3.1 GW מצטבר חוזית
10-K FY25, Item 1
Customer A (Microsoft)
67%
מסך ההכנסות FY2025
10-K FY25, Item 1A
Analytical Framework
6D
Six-dimensional review
Internal multi-factor framework
שווי שוק
$61.98B
StockAnalysis · אפר׳ 2026
stockanalysis.com/stocks/crwv
מכפיל רווח (P/E)
N/A
הפסד TTM · אין מכפיל
StockAnalysis · TTM
EV/EBITDA
31.37
TTM · StockAnalysis
stockanalysis.com/stocks/crwv
שולי גולמי
69.38%
TTM · StockAnalysis
stockanalysis.com/stocks/crwv
CoreWeave הוקמה ב-2017 בליווינגסטון, ניו ג'רזי, על ידי שלושה שותפים שהגיעו ממסחר שווקי הון (Michael Intrator, Brian Venturo, Brannin McBee). תחילת דרכה הייתה כספק GPU למחיר נמוך לתחום ה-crypto mining; ב-2019 השלישייה ביצעה pivot ל-GPU cloud עבור מודלי AI, וב-2020 השיקה את CoreWeave Cloud Platform.
המוצר: ענן ייעודי ל-AI מבוסס GPU, אינו ענן רב-תכליתי. CoreWeave משתמשת אך ורק ב-NVIDIA GPUs (GB200, GB300, RTX Pro 6000), עם תשתית רשת InfiniBand ו-Spectrum-X של NVIDIA, אחסון exascale, ו-Kubernetes managed service. החברה מציגה את עצמה כ-vertically integrated AI hyperscaler — כלומר, היא בונה את ה-stack מהגג ועד התשתית הפיזית.
מודל ההכנסות:
- 98% מההכנסה ב-FY25 הגיעה מחוזים מחויבים (committed take-or-pay) לעומת 96% ב-FY24, 88% ב-FY23. זה אומר: לקוח חותם על חוזה רב-שנתי ומשלם בין אם הוא משתמש או לא
- חוזים טיפוסיים ל-5 שנים בממוצע משוקלל (10-K FY25)
- חלק קטן ממכירות on-demand pay-as-you-go
מסגרת ההנפקה (מרץ 2025):
- תאריך תחילת מסחר: 28 במרץ 2025
- מחיר: $40/מניה
- גיוס נטו: $1.4B (אחרי הוצאות חיתום)
- פיצול 20:1 בוצע סמוך להנפקה
- חתם השנה גם זכויות נוספות של $68M
מבנה ההון הייחודי (Item 1A; Item 8):
- Class A: 419M מניות, קול אחד למניה
- Class B: 106.7M מניות, 10 קולות למניה — כולן בידי 3 המייסדים (Intrator, Venturo, McBee)
- Class C: 0 מניות מונפקות (אם תונפקנה: 0 קולות)
- המרת Class B ל-Class A תתרחש אוטומטית במוקדם מבין: 7 שנים מההנפקה (~מאי 2032), הצבעה 2/3 של בעלי Class B, או הפסקת שירות של Mr. Intrator
- NVIDIA השקיעה $2B בינואר 2026 במחיר $87.20/מניה (Class A) [Note 17 Subsequent Events]
נתונים תאגידיים: 2,189 עובדים (1,967 בארה"ב), נסחרת ב-NASDAQ סימול CRWV. ספק ביקורת: Deloitte & Touche LLP מסן חוזה.
צמיחה אקספוננציאלית בהכנסות
Revenue ($M) — +168% YoY ב-FY25
הוצאות הריבית כסעיף הדומיננטי
Interest Expense ($M) — הסעיף שמהפך תוצאה תפעולית להפסד נטו
פערי D&A — ההוצאה הענקית
Depreciation & Amortization ($M)
תזרים תפעולי חיובי, FCF שלילי עמוק
CFO vs Capex vs FCF ($M)
| פרמטר | FY2025 | FY2024 | FY2023 |
| Revenue | $5,131M | $1,915M | $229M |
| צמיחה YoY | +168% | +737% | — |
| Cost of Revenue | $1,453M | $493M | $69M |
| Gross Margin | 71.7% | 74.3% | 69.9% |
| Operating Income (Loss) | $(46)M | $324M | $(14)M |
| Operating Margin | (0.9%) | 16.9% | (6.1%) |
| Interest Expense (net) | $(1,229)M | $(361)M | $(28)M |
| D&A | $2,454M | $863M | $103M |
| Net Loss | $(1,167)M | $(863)M | $(594)M |
| EPS Diluted | $(2.81) | $(4.30) | $(3.09) |
| SBC | $630M (12.3%) | $31M (1.6%) | $15M |
הערה: D&A של $2.45B + SBC של $630M + הפסד תפעולי של $46M מצביעים על EBITDA מותאם של ~$3.0B, אך CoreWeave לא מציגה Adjusted EBITDA כמטריקה נון-GAAP בדוח 10-K זה.
צמיחה במאזן
Total Assets vs Total Liabilities ($M)
פירוט החוב לפי מסלול
$21.6B principal — mix של DDTL, נוטים, ו-OEM financing
| נתון מאזני | 12/31/2025 | 12/31/2024 |
| Cash + Restricted Cash | $4,164M | $2,035M |
| Property & Equipment, Net | $30,557M | $11,915M |
| — Construction in progress | $9,376M | — |
| Operating Lease ROU Assets | $8,231M | $2,590M |
| Goodwill (W&B) | $1,101M | $20M |
| Total Assets | $49,302M | $17,833M |
| Debt, Current | $6,708M | $2,468M |
| Debt, Non-current | $14,665M | $5,458M |
| Total Debt | $21,373M | $7,926M |
| Operating Lease Liab. | $8,195M | $2,602M |
| Deferred Revenue (current+LT) | $8,185M | $4,064M |
| Total Liabilities | $45,967M | $16,525M |
| Total Stockholders' Equity | $3,335M | $(414)M |
| Accumulated Deficit | $(2,643)M | $(1,476)M |
| Liquidity (cash + securities + undrawn) | $6,862M | — |
מבנה החוב — 11 מסגרות (Note 10):
- DDTL 1.0: $1,553M @ 15% effective rate, מח"מ מרץ 2028
- DDTL 2.0: $5,037M @ 10%, מח"מ אוגוסט 2030
- DDTL 2.1: $2,741M @ 9%, מח"מ דצמבר 2030
- DDTL 3.0: $340M @ 9%, מח"מ אוגוסט 2030
- 2030 Senior Notes: $2,000M, קופון 9.25%, מח"מ יוני 2030
- 2031 Senior Notes: $1,750M, קופון 9.00%, מח"מ פברואר 2031
- 2031 Convertible Notes: $2,588M, קופון 1.75%, מחיר המרה $107.80
- OEM Equipment + Software License Financing: $4,165M @ 10% — "מימון ספק" של GPU ותוכנה
- Revolving Credit Facility: $1,000M out of $2.5B capacity, מח"מ נובמבר 2029
- Magnetar Loan: $273M @ 12%, מח"מ ינואר 2029
- Convertible Promissory Notes: $168M @ 7%, מח"מ אפריל 2026
החוב המבני: DDTLs מובטחים ב-GPU (collateralized) ובתזרים החוזים המחויבים. כל מסגרת DDTL מוגבלת באחוז מעלות ה-GPU שהיא ממנת.
Off-Balance-Sheet משמעותי: תשלומי שכירות תפעוליים שטרם החלו (Operating leases not yet commenced) מוערכים ב-$38.5B תשלומים עתידיים, פלוס אתר נוסף של 393MW עם שכירות חוזית של $13.5-14.4B ל-16 שנים.
הסעיף הקריטי ביותר בניתוח של CoreWeave. ריכוזיות הלקוחות אינה רק "סיכון" — היא המבנה העסקי. Microsoft היא 67% מההכנסה ב-FY2025 ו-68% מחייבי הלקוחות. אובדן או צמצום הקשר עם Microsoft היה מערער את כל מודל המינוף של החברה.
| לקוח | FY2025 | FY2024 | FY2023 |
| Customer A (Microsoft) | 67% | 62% | 35% |
| Customer B | <10% | 15% | 17% |
| Customer C | <10% | <10% | 21% |
| סך טופ-3 | 67% (Top 1) | 77% | 73% |
10-K FY25, Item 1A: רק לקוח אחד (Microsoft) מעל 10% ב-FY25.
מחויבויות חוזיות מצטברות (RPO of $60.7B as of 12/31/2025):
- OpenAI MSA #1 (מרץ 2025): עד ~$11.9B עד אוקטובר 2030
- OpenAI MSA #2 (מאי 2025) + September 2025 order form: עד ~$6.5B עד מאי 2031
- סך מחויבות OpenAI מצטברת: ~$18.4B
- Microsoft MSA (פברואר 2023): היקף חוזי ספציפי לא מתפרסם, אך 67% מההכנסה ב-FY25
- Meta order form (ספטמבר 2025): עד ~$14.2B עד דצמבר 2031
פילוח הכרת ההכנסה מ-RPO (Note 2):
- 43% להכרה ב-24 החודשים הראשונים (עד 31.12.2027)
- 38% בין חודשים 25-48
- 19% בין חודשים 49-84
צבירת לקוחות במהלך 2025: CoreWeave הוסיפה את OpenAI ו-Meta כלקוחות מהותיים חדשים, מה שמראה התרחבות מבסיס Microsoft. עם זאת, ההכנסה הרבעונית ב-FY25 עדיין מבטאת בעיקר חוזים שכבר נחתמו עם Microsoft. ההכנסה מ-OpenAI ו-Meta תחל להופיע בנפח משמעותי ב-FY26-FY27.
שותפות עם NVIDIA (Item 1A; Note 17):
- MSA חתום ב-10.4.2023
- כל ה-GPUs בתשתית הם של NVIDIA — הלקוחות חוזית דורשים זאת
- CoreWeave מהראשונות שמטמיעות GB200, GB300, RTX Pro 6000
- מתכוונת להיות מהראשונות שיטמיעו את פלטפורמת Rubin (H2 2026)
- ינואר 2026: NVIDIA השקיעה $2B במניות Class A במחיר $87.20
הערכת חפיר תחרותי
First-Mover (NVIDIA exclusivity)
★★★★
השחקנים בקטגוריית AI Cloud
Microsoft Azure (גם לקוח וגם מתחרה!)
מתחרה ענק
Google Cloud (TPU + GPU)
מתחרה
Oracle Cloud Infrastructure
מתחרה
Lambda Labs, Crusoe, Together AI
מתחרים נישתיים
Cohere, Anthropic infra (in-house)
דרישה זאת מאוימת
אופי החפיר אינו קונבנציונלי. CoreWeave לא בונה חפיר באמצעות network effects (כמו Salesforce) או switching costs רכים (כמו Office 365). היא בונה חפיר באמצעות שלושה מנגנונים מבניים:
- גישה מועדפת ל-NVIDIA hardware — מתוקפ MSA חתום משנת 2023, CoreWeave מהראשונות שמקבלות GB200 ו-GB300. בקטגוריה שבה השוק קונה את כל מה ש-NVIDIA יכולה לייצר, גישה מוקדמת היא יתרון אסטרטגי
- אופטימיזציה במחסנית — vertical integration מהג'יגה-ואט עד ה-orchestration שכבת ה-Kubernetes. זה אומר ביצועים גבוהים יותר ל-$ ל-GPU·hour לעומת ענני רב-תכליתיים
- חוזים take-or-pay — לקוחות מתחייבים מראש על capacity, מה שמעניק ל-CoreWeave יציבות הכנסה גבוהה יחסית לקטגוריה כל כך תחרותית
אבל — וזה חשוב — החפיר מותנה בהמשך הזרימה של NVIDIA hardware ובשיתוף הפעולה האסטרטגי ביניהן. אם NVIDIA תשנה את אסטרטגיית ההפצה (לדוגמה, תפצה Azure ו-AWS על חשבון CoreWeave), היתרון נחלש.
ייחוד נוסף — Microsoft היא גם לקוח וגם מתחרה. Microsoft Azure היא מתחרה ישירה של CoreWeave, אך עדיין רוכשת מ-CoreWeave 67% מהכנסת FY25. ההסבר: Azure לא יכולה לבנות מהר מספיק כדי לעמוד בביקוש; CoreWeave משמשת כ-"מאזן עומס" אסטרטגי. אם ההון של Azure ל-AI infrastructure יצטמצם או תאיץ, היחס יכול להשתנות במהירות.
CoreWeave היא לא חברת תוכנה ולא חברת ענן במובן הקלאסי. היא חברת capital allocation על תשתית AI ענקית, עם משטר חוב אגרסיבי שתואם משטר חוזים אגרסיבי באותה מידה.
המבנה כולו מבוסס על משוואת arbitrage אחת: לקוח חותם חוזה rated investment-grade (כמו Microsoft), CoreWeave לוקחת חוב מובטח על אותו חוזה, קונה GPU של NVIDIA, מספקת שירות, ומפנה את ההפרש. זה לא "ענן" באותו מובן ש-AWS היא ענן.
המרכז הכובדי של התזה.
החברה רשמה $5.13B הכנסה ב-FY25, צמיחה +168% YoY, ו-RPO של $60.7B [10-K FY25] — פי 12 מהכנסה שנתית. זה היחס הגדול ביותר שניתן לראות בחברה ציבורית. ההסבר: 98% מההכנסה היא take-or-pay רב-שנתית, שמשמעה הלקוח מחויב לשלם בין אם השתמש ובין אם לא. הסיכון התפעולי הקלאסי של "ירידה בביקוש" רלוונטי פחות — יש כיסוי חוזי אבל הסיכון הוא הסיכון של הצד-השני: אם Microsoft, OpenAI, או Meta יסתבכו פיננסית, הנכס המאזני ($30.6B GPU + $8.2B leases) הופך לפלייהאוס ענק עם ביקוש לא ברור.
המשתנים המרכזיים לעקוב אחריהם.
חמישה משתנים שיגדירו את הניתוח לאורך 2026-2027:
(1) אחוז ההכנסה מ-Microsoft — ברגע שירד מ-67% (לדוגמה, ל-50%), זה אינדיקציה ש-OpenAI/Meta הפכו למחויבות מובהקת ולא רק לחוזה על נייר;
(2) Cash interest paid ($869M ב-FY25) — כסף אמיתי שיוצא לבעלי החוב, מודד את הלחץ התפעולי האמיתי;
(3) הצהרה רשמית של החברה על Adjusted EBITDA — כרגע לא מפורסמת ב-10-K, אבל סביר שתופיע בדיווחים רבעוניים. החפש: היחס שלה ל-cash interest;
(4) ניצול power capacity (כרגע 850MW אקטיבי מתוך 3.1GW חוזי) — מודד מהירות הביצוע;
(5) NVIDIA roadmap execution — האם CoreWeave באמת תהיה מהראשונות עם Rubin ב-H2 2026.
איפה הניתוח עלול לטעות — טעות ראשונה: לקרוא את ה-RPO כ-revenue באנקירה.
$60.7B RPO זה לא $60.7B שכבר מובטח. זה זכאות חוזית שתלויה ב: (א) המשך תקפות החוזה; (ב) יכולת CoreWeave לספק את ה-capacity (תלוי ביצוע power, leases, GPU delivery); (ג) יציבות פיננסית של הצד-השני. אם, למשל, OpenAI לא יוכלה לעמוד בהתחייבויות חוזיות בעוד 3 שנים, RPO לא נסגר — הוא יוקטן או יבוטל. הקריאה הנכונה: $60.7B הוא גג תיאורטי, לא רצפה.
איפה הניתוח עלול לטעות — טעות שנייה: להניח ש-Adjusted EBITDA של ~$3B מצדיק את החוב של $21B.
היחס Net Debt / Adjusted EBITDA נראה ~6.5x — מינוף גבוה אך לא בלתי-נשמע. אבל ה-EBITDA של CoreWeave כולל $2.45B של D&A על GPU שייצא משימוש בתוך 4-6 שנים. זה לא D&A של מבני קרקע; זה D&A של נכס שחייבים להחליף אחרת השירות נסגר. אז ה-EBITDA "אמיתי" שמהווה תזרים זמין למשרת חוב הוא ה-EBITDA פחות capex של החזר/החלפה. בקטגוריה הזאת, capex יכול להיות 100%-150% מ-D&A.
הקצאת הון ומבנה ההון — פרק שונה לחלוטין מ-NOW או MSFT.
ב-FY2025, CoreWeave הוציאה $10.31B על capex ויצרה רק $3.06B תזרים תפעולי. ההפרש מומן באמצעות $11.83B חוב חדש + $1.49B IPO + $11.15B מימון OEM (לא נחשב כחוב מסורתי אלא כתמיכה של ספקים). זה לא חברה שמייצרת תזרים — זה חברה שצורכת תזרים כדי לבנות נכס פיזי. הניתוח חייב להפריד בין שאלת "האם החברה רווחית" (לא, ולא תהיה בקרוב) לבין שאלת "האם המבנה ההוני יציב" (תלוי בחוזים, בריבית, וב-NVIDIA roadmap).
ההקשר התחרותי.
CoreWeave יושבת בקטגוריה שבה Microsoft Azure, AWS, Google Cloud ו-Oracle מוציאים מאות מיליארדי דולרים בשנה על AI infrastructure. כל אחת מהן יכולה לבנות מה ש-CoreWeave בונה אם תרצה. למה לא? התשובה: דחיפות הזמן. NVIDIA לא יכולה לייצר מספיק GPU לכל ענן רב-תכליתי, ו-CoreWeave שילמה מראש (במזומן ובחוב) על מקום בתור. ברגע שהיצע ה-GPU יחזור לשיווי משקל (למשל ב-2027-2028), היתרון של CoreWeave יישחק.
הסיכונים המהותיים שיכולים לשבור את התזה.
ארבעה תרחישים שיחייבו עדכון מלא של ההנחות:
(1) Microsoft מצמצמת או מסיימת את MSA — ההכנסה תרד ב-67% מיידית, תוך שמירה על מבנה החוב. תזרים נטו הופך לשלילי עמוק;
(2) OpenAI לא עומדת בהתחייבויות — ה-$18.4B המצטבר נחשב לא יציב, מה שמרגיע את כל הסיפור של "diversification ב-2026-2027";
(3) NVIDIA מעדיפה את ה-hyperscalers על פני CoreWeave — היתרון של access מוקדם נחלש;
(4) החוב של $21B נצרך מחדש בריבית גבוהה יותר — חלק מה-DDTLs כבר ב-9-15% effective. אם הריבית הסביבתית עולה בנוסף, השירות חוב יכול לצרוך את כל ה-EBITDA.
סיכון נוסף — פעולות משפטיות פתוחות.
12 בינואר 2026 הוגשה תביעה ייצוגית מתוקננת בבית המשפט הפדרלי בניו ג'רזי (Raymond Masaitis v. CoreWeave) על בסיס סעיפים 10(b) ו-20(a) של חוק ני"ע, על טענת הצהרות מטעות. ב-10 בפברואר 2026 הוגשו שתי תביעות נגזרות נוספות [Note 9]. החברה דוחה את הטענות. עליה כלפי שווי ה-equity במקרה של פסיקה נגד החברה, או הסכם פשרה משמעותי, יהיו מהותית.
מה שמבחין ניתוח מקצועי של CoreWeave מ"טיפ".
טיפ אומר: "מניית AI". ניתוח מקצועי שואל: למה Microsoft 67%? איך מבנה ה-DDTL שונה מהלוואת תאגיד רגילה? מה קורה אם ריבית ה-Fed לא יורדת ב-2026? איך ה-$11.15B "OEM financing" משפיע על מבנה הסיכון? מה תוקפו של חוזה Microsoft? מי מחזיק ב-Class B ולמה זה רלוונטי? התשובות לא מופיעות בכותרת — הן ב-Note 10, Note 8 (off-balance leases), ו-Item 1A.
מיקום הניתוח הזה.
המסמך הוא מסגרת חשיבה לא הצעת השקעה. הוא ממפה את השאלות שצריך לשאול על CRWV — את התשובות ייצרו דיווחים רבעוניים, התקדמות הקצב של OpenAI ו-Meta, וביצועי NVIDIA Rubin. האתר לא משתתף בהחלטה. ההחלטה — של הלקוח.
ההבדל בין ניתוח שטח לחשיבה מקצועית נמצא לרוב במשתנים שאינם גלויים במבט ראשון.
The difference between surface-level analysis and professional thinking
often lies in the variables that are not immediately visible.
סיכונים מובנים
⚠ריכוזיות לקוחות — Microsoft 67%. אובדן או צמצום של MSA = ערעור מבני של מודל ההכנסות (Item 1A).
⚠חוב $21.4B עם 11 מסגרות שונות. ריביות אפקטיביות 6%-15%. שירות חוב $869M מזומן ב-FY25.
⚠Off-balance-sheet leases של $38.5B+ — שכירויות תפעוליות לא הופעלו עוד, פלוס $13.5-14.4B לאתר 393MW נוסף (Note 8).
⚠תלות מלאה ב-NVIDIA. כל ה-GPUs הם NVIDIA, חוזית. שלושה ספקים = 23%, 20%, 17% מהרכש 2025.
⚠גישה לחשמל מסומן כסיכון #1 ב-Item 1A summary risk factors. אתרי data center דורשים MW בהיקף שלא תמיד זמין.
⚠תביעה ייצוגית פתוחה (Note 9) — Raymond Masaitis v. CoreWeave הוגשה ינואר 2026, פלוס 2 תביעות נגזרות פברואר 2026.
⚠Class B 10x voting. שלושת המייסדים שולטים בהצבעה. שינוי אסטרטגי מהותי = החלטה שלהם.
⚠SBC של $630M = 12.3% מההכנסה. דילול משמעותי, חלק ממנו מ-IPO trigger ($177M).
נושאים במעקב
●פילוח ריבעוני של הכנסות לפי לקוח — אם Microsoft יורד מ-67% ל-50%, זה אינדיקציה ש-OpenAI/Meta הפכו פעילים.
●NVIDIA Rubin platform deployment H2 2026. CoreWeave מצהירה שתהיה מהראשונות. מבחן ביצוע.
●מימון $2B מ-NVIDIA (ינואר 2026) — equity boost שמרגיע סיכון איזון.
●ניצול 3.1GW power capacity. אקטיבי 850MW. ניצול נוסף = הרחבת בסיס הכנסות.
●Adjusted EBITDA disclosure — אם החברה תתחיל לפרסם, השוק יקבל מטריקה ישירה למינוף.
●מסלול ריבית Fed 2026 — השפעה ישירה על תנאי refinancing של DDTLs.
●Weights & Biases ($1B) integration — עוברת מ-IaaS צרוף ל-MLOps platform.
המסגרת למטה מתארת אילו תנאים צריכים להתקיים בכל תרחיש — לא תחזית מחיר. התנאים הם מה שמשקיע מקצועי עוקב אחריו לאורך זמן, ומה שמאפשר לעדכן את ההנחות כשהמציאות משתנה.
Scenarios are descriptive, not predictive. They outline possible conditions, not expected outcomes.
אין בתרחישים הללו הערכת סבירות, אין כיוון מועדף, ואין ציפייה לגבי איזה מהם יתממש.
🟢 Bull Scenario
דיברסיפיקציה ופלייאוף החוב
תנאים שצריכים להתקיים:
- Microsoft revenue mix יורד ל-40-50% עד FY27 (לא בגלל הקטנה אלא בגלל גידול מ-OpenAI/Meta)
- OpenAI revenue ramp מתחיל לפעול ב-FY26 ומגיע ל-15-20% מההכנסה ב-FY27
- NVIDIA Rubin deployment בלוח זמנים — CoreWeave מהראשונות לספק ביצועים חדשים
- שירות חוב בדמות cash interest מתייצב כיחס מההכנסה (מ-17% ב-FY25 ליחס נמוך יותר)
- החברה מתחילה לפרסם Adjusted EBITDA חיובי משמעותי
מה זה אומר: CoreWeave הופכת לחברה עם מנגנון נושא-תחזוקה תפעולית, מבסיס הון יציב יחסית, ולא רק "play" על מחזור AI ספציפי.
🔵 Base Scenario
המשך מסלול עם חיכוך
תנאים שצריכים להתקיים:
- Microsoft 60-70% מההכנסה לאורך 2026, תחילת ירידה ב-2027
- OpenAI ramp מתעכב 1-2 רבעונים אך מתממש
- שירות חוב נושא ועומד בקצב, ללא צורך ב-refinancing מהותי תחת לחץ
- NVIDIA יחסים יציבים, גישה ל-Rubin מובטחת
- Net loss ממשיך אבל ב-Trajectory להתכנסות
מה זה אומר: CoreWeave ממשיכה כפי שהיא, סיפור צמיחה בעצימות גבוהה עם רגישות גבוהה לכל אחד מהמשתנים הללו.
🔴 Bear Scenario
שבירת מבנה החוזים או החוב
תנאים שצריכים להתקיים (אחד מהם או יותר):
- Microsoft מצמצמת את MSA או מאריכה אותו בתנאים פחות נדיבים
- OpenAI נכנסת ללחץ פיננסי ומבקשת לשנות תנאים
- NVIDIA מסיטה supply ל-hyperscalers בעקבות לחץ פוליטי או עסקי
- Refinancing של DDTL 1.0 (ב-15%) ב-2028 בריבית גבוהה יותר
- פסיקה משמעותית לרעת החברה ב-class action
- עלייה בריבית הסביבתית הופכת את ה-cash interest לבלתי-בר-קיימא
מה זה אומר: מבנה ה-arbitrage שבבסיס החברה נשבר. הנכס המאזני ($30.6B GPU) הופך לבעיה ולא לפתרון, כי אין למי למכור capacity וריבית החוב צורכת כל תזרים.
בניתוח חברה מקצועית, השאלה אינה "האם זה טוב", אלא "באילו זוויות ראייה חייבים לבחון את החברה כדי לא לפספס את העיקר". כל ניתוח ב-Bakshi Finance עובר דרך שש זוויות. הטקסט למטה — אינו הערכה. הוא המיפוי של השאלות שהניתוח הזה אמור לענות עליהן. התשובות הספציפיות ל-CoreWeave מופיעות בסעיף "How to Think About This Company" למעלה.
The analysis is based on an internal multi-factor analytical framework used in professional portfolio management. The framework maps the questions; the answers appear woven through the analysis above.
מה שהעדשה אינה: אין כאן דירוג, אין ציון, אין השוואה בין חברה זו לחברה אחרת, ואין העדפה. אותן שש שאלות נשאלות על כל חברה באתר — השונות היא בתשובות, לא בכלי.
This framework is intended to structure analysis, not to produce an investment conclusion.
📈
Growth
איך החברה גדלה? האם הצמיחה נובעת מכמות, ממחיר, או ממיקס? האם היא יציבה לאורך מחזורים? אילו קטליסטורים מניעים אותה?
💰
Profitability
איך שולי הרווח מתנהגים לאורך זמן? איזה חלק מהרווח הגולמי נשמר כתפעולי? כמה מהרווח החשבונאי הופך לתזרים חופשי בפועל?
⚖
Leverage
מה מבנה ההון? איזה סוג חוב (קצר/ארוך, צמוד/לא)? באיזו גמישות החברה תתמודד עם מחזור ירוד?
🏰
Competitive Position
מה מגן על ההכנסות שלה מפני כרסום? כמה זמן ההגנה הזאת צפויה להחזיק? מה יכול לפגוע בה?
👴
Management Quality
איך ההנהלה מקצה הון? מה ההיסטוריה שלה בהחלטות אסטרטגיות? עד כמה הדיווח שקוף ועקבי?
🧩
Business Complexity / Risk
מהם המקומות בהם ניתוח פשטני יטעה? אילו נתוני הנהלה דורשים הבנה מעמיקה? מה חשוף לרגולציה, למחזוריות, או לשינויים טכנולוגיים?
1. הזהות העסקית. CoreWeave היא AI hyperscaler מבוסס NVIDIA GPU שגייס $1.4B נטו ב-IPO במרץ 2025. הכנסות $5.13B (FY25, +168% YoY), הפסד נטו $1.17B. ריכוזיות לקוחות חריגה: Microsoft 67%, ושני לקוחות ענקיים נוספים (OpenAI, Meta) עם RPO של $60.7B. [10-K FY25]
2. עמוד התווך של התזה. מבנה הון: $21.4B חוב במאזן + $38.5B בשכירויות תפעוליות מחוץ למאזן. נכסים מאזניים: $30.6B GPU + נדל"ן. שירות החוב מזומן: $869M ב-FY25. הון עצמי: $3.3B (עלייה מ-$(0.4)B שלילי בסוף 2024 בזכות IPO). NVIDIA השקיעה $2B במניות בינואר 2026.
3. המפגש הקריטי הנוכחי. השוק שואל אם ההכנסות מ-OpenAI ו-Meta יתחילו לזרום בקצב צפוי ב-FY26-FY27, וכמה מהר יורד אחוז Microsoft מ-67%. במקביל, מבנה החוב נושא ריבית אפקטיבית 6-15% — חלק מ-DDTL 1.0 צריך refinancing ב-2028.
4. מה שחשוב למעקב. (1) Microsoft revenue mix; (2) הופעת Adjusted EBITDA disclosure; (3) ניצול 3.1GW power capacity (כרגע 850MW אקטיבי); (4) NVIDIA Rubin deployment ב-H2 2026; (5) תוצאות תביעות ייצוגיות פתוחות; (6) cash interest paid as % of revenue.
סיכום זה אינו המלצה. הוא רשימה עובדתית של מה שהניתוח זיהה. ההחלטה — של הלקוח.