·
בקשי פיננסים — Family Office | Research Depth: Standard
דלתא ישראל מותגים (Delta Israel Brands) היא חברת קמעונאות אופנה ישראלית הפועלת ברשת רחבה של חנויות פיזיות ואונליין. החברה הופרדה מדלתא גליל תעשיות בספטמבר 2020, ויצאה לדרך עצמאית עם כ-42 חנויות. נסחרת בבורסת תל אביב. דלתא מותגים נחשבת לקמעונאית האופנה הגדולה בישראל מבחינת מספר חנויות ומגוון מותגים — היא מפעילה בו זמנית מותגים ישראליים מובילים (Fox, Fix, Delta, Panta Rei) ומותגים בינלאומיים בזכיינות בלעדית (Victoria's Secret, Bath&Body Works). נכון לדצמבר 2025: 239 חנויות על שטח כולל של 36,712 מ"ר, 6 אתרי אונליין, ומועדון לקוחות DELTA+ עם 1.5 מיליון חברים. החברה פועלת במודל עסקי כפול: מותגים בבעלות (175 חנויות + 32 אונליין + 9 אאוטלטים — עיצוב, ייצור ושיווק עצמאי) ומותגים בזכיינות (Victoria's Secret 8 חנויות, Bath&Body Works 15 חנויות — בלעדיות לישראל ולאירופה). התרחבות לאירופה החלה ב-2025 — Bath&Body Works הושק באונליין ב-5 מדינות אירופיות, ו-5 חנויות בגרמניה נחתמו. מבנה ארגוני: חברת אם → חברת בת בשוויץ → חברת בת בגרמניה (100% בעלות). 1,213 עובדים.
מודל הכנסות: קמעונאות B2C — חנויות פיזיות + אונליין. אין הכנסה חוזרת חוזית, אך נאמנות מותגית גבוהה (1.5M חברי מועדון).
פילוח הכנסות 2025 (₪M): [עובדה]
| מגזר | היקף הכנסות | שולי גולמי | צמיחה YoY |
|---|---|---|---|
| מותגים בבעלות | ~890 | 60.1% | חד-ספרתית |
| מגזר זכיינות | ~209 | 57.2% | +92.7% |
| אונליין (תת-מגזר) | 198 (15.2%) | — | CAGR 8.6% |
| סה"כ | 1,299 | 59.6% | +9.3% |
מקור: דוח שנתי 2025 + מצגת Q4 2025
סיכום זה אינו המלצה. הוא רשימה עובדתית של מדדים פיננסיים מרכזיים.
| מדד | ערך | מקור |
|---|---|---|
| מטבע דיווח | ILS | דוח שנתי |
| מדד | ת"א-90 / ת"א מאגר | TASE |
| חנויות (סוף 2025) | 239 + 6 אתרי אונליין | דוח 2025 |
| חברי מועדון DELTA+ | 1.5M | דוח 2025 |
| עובדים | 1,213 | דוח 2025 |
| הופרדה מדלתא גליל | ספטמבר 2020 | דוח 2025 |
| מדד (₪M) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| הכנסות | 906 | 919 | 946 | 1,188 | 1,299 |
| צמיחה YoY | — | +1.4% | +2.9% | +25.6% | +9.3% |
| רווח גולמי | — | — | 567 | 722 | 774 |
| שולי גולמי | — | — | 59.9% | 60.8% | 59.6% |
| רווח תפעולי | — | — | 155 | 217 | 205 |
| שולי תפעול | — | — | 16.4% | 18.2% | 15.8% |
| EBITDA | — | — | — | 325 | 329 |
| רווח נקי | — | — | 115 | 159 | 152 |
| EPS (₪) | — | — | 4.64 | 6.35 | 6.06 |
CAGR הכנסות 2021-2025: 12.5%
| מדד (₪M) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| תזרים מפעילות | 195 | 210 | 294 |
| תזרים השקעה | — | (96) | (55) |
| דיבידנדים שולמו | — | 264.3 (כולל מיוחד) | 87.3 (57.6% מרווח) |
| מדד | ערך | פרשנות |
|---|---|---|
| מזומן | 203M ₪ | עלייה מ-126M ב-2024 |
| Net Cash (ללא חכירות) | 202.9M ₪ | חזק |
| חוב חכירות (IFRS 16) | 500.6M ₪ | אופייני לקמעונאות |
| חוב בנקאי | 0 | ללא מימון חיצוני |
| Current Ratio | 1.54 | תקין |
| ROE | 30.3% | מצוין |
| ROIC | 19.2% | מצוין (WACC ~9%) |
| Book Value per Share | 21.13 ₪ | — |
| Interest Coverage | 7.5x | נוח |
| ימי מלאי (DIO) | 161 | יציב |
| מדד | סטטוס |
|---|---|
| נתוני 2021-2022 מפורטים | לא מלאים בדוח שלפני ההפרדה |
| Insider Ownership אחוז מדויק (דלתא גליל) | קיים בדוח, לא נסקר |
| פירוט שכר בכירים | לא בודק חריגות |
מקורות: דוח שנתי 2025, מצגת Q4 2025, דוח שנתי 2023, maya.tase.co.il
ענף: קמעונאות אופנה ישראלית — שוק תחרותי, מפוצל, עם חסמי כניסה בינוניים. ענף מעט ציקלי — תלוי בסנטימנט צרכני, אך אופנה בסיסית פחות תנודתית.
מתחרים מרכזיים: [עובדה]
| מתחרה | מאפיין | הבדל מדלתא |
|---|---|---|
| Fox (דלתא מותגים) | מותג עצמי | מתחרה פנימית — חברה אחת |
| H&O | רשת קמעונאית ישראלית | פלח דומה בחלק מהפלחים |
| Castro | רשת ישראלית | מתחרה ישיר במותגי אופנה |
| Zara (Inditex) | פאסט-פאשן בינלאומי | תחרות במחיר ובאופנה |
| Shein | אונליין דיסקאונט | איום בפלח התחתון |
מגמות מאקרו: [עובדה + הערכה] מעבר לאונליין (15.2% מהכנסות + CAGR 8.6%); עליית עלויות שכירות ושכר בישראל; ביקוש למותגי premium (Bath&Body Works, Victoria's Secret); התרחבות לאירופה כמנוע צמיחה חדש.
חסמי כניסה: מותג מוכר, שטחי מסחר (קשה להשיג בישראל), שרשרת אספקה, לקוחות נאמנים. זכיינות בלעדית על מותגים בינלאומיים מהווה חסם נוסף — מתחרים לא יכולים לפתוח חנויות מקבילות.
| סיכון | הקשר |
|---|---|
| תחרות מאונליין זול (Shein) | פלח התחתון של השוק חשוף; דלתא ב-premium שולחת תגובה |
| תלות בזכיינות | Victoria's Secret ו-Bath&Body Works — הסכמים שניתנים לביטול ע"י בעל המותג. ביטול = פגיעה משמעותית במגזר הצומח ביותר |
| התרחבות לאירופה — ביצוע | חידוש שטח ייצוג; סיכוני ביצוע ולוגיסטיקה גלובליים. מרלו"ג רובוטי חדש (H2 2026) — ביצוע לוגיסטי קריטי |
| עליות עלויות שכירות + שכר | מאיים על שולי תפעול בישראל. נטו שולי תפעול ירדו ב-2025 (15.8% מ-18.2% ב-2024) |
| מגזר זכיינות עם שולי תפעול נמוכים (9.4%) | משקל גובר של זכיינות מוריד שולי כוללים גם אם הצמיחה מרשימה |
| ציקליות צרכנית | מיתון בישראל / ירידה בכוח קנייה משפיעים על קמעונאות אופנה |
| תלות ב-mall traffic | חלק גדול מהחנויות בקניונים — תלות בתחנות עוגן וירידה ב-mall traffic באירופה |
| חוב חכירות גבוה (IFRS 16) | 500.6M ₪ — מגביל גמישות במשבר; מחייב ניהול מלאי מוקפד |
מקור: דוח שנתי 2025
בניתוח חברה מקצועית, השאלה אינה "האם זה טוב", אלא "באילו זוויות ראייה חייבים לבחון את החברה כדי לא לפספס את העיקר". ב-Bakshi Finance, כל ניתוח עובר דרך שש זוויות.
This framework is intended to structure analysis, not to produce an investment conclusion.
Growth — צמיחה: מגזר הזכיינות צמח 92.7% ב-2025, מ-108M ל-209M ₪. השאלה: כמה מהצמיחה היא חד-פעמית (פתיחת חנויות חדשות) לעומת מתמשכת (same-store sales)? מה הצפי ל-22 חנויות חדשות מתוכננות ב-2026? איך התרחבות לאירופה מתממשת בפועל?
Profitability — רווחיות: שולי תפעול ירדו מ-18.2% ל-15.8%. השאלה: כמה הירידה תוצאה של עלויות פתיחת חנויות חדשות (זמני) לעומת תמהיל משתנה לטובת זכיינות עם שולי תפעול נמוכים יותר (מבני)? מה התקרה הסבירה?
Leverage — מינוף: Net Cash 203M ₪ ללא חוב בנקאי. השאלה: למה החברה לא מנפה M&A או רכישה עצמית מאסיבית? מה האסטרטגיה ארוכת הטווח של ההון העודף — התרחבות לאירופה? רכישות?
Competitive Position — עמדה תחרותית: דלתא היא הקמעונאית הגדולה בישראל. השאלה: עד כמה היתרון יציב מול Shein/Zara באונליין? איך הזכיינות הבלעדית של Victoria's Secret + Bath&Body Works מבדלת אותה?
Management Quality — איכות ניהול: ההנהלה הצליחה להוציא לפועל 24 חנויות חדשות ב-2025 + הסכמי גרמניה. השאלה: מה ההיסטוריה של ביצוע vs guidance? איך התרחבות לאירופה מנוהלת? כמה השכר נותן רוח גבית/מועד לבעלי המניות?
Business Complexity / Risk — מורכבות וסיכון: דלתא היא קמעונאות פיזית + אונליין + זכיינות + ייצוא. השאלה: איך הופכים מאזן עם 500M ₪ חכירות (IFRS 16) למספר משמעותי? מה ההשלכות של הקמת מרלו"ג רובוטי חדש על מבנה העלויות?
אלה השאלות. התשובות הספציפיות לדלתא — משולבות לאורך הניתוח, ולעומק בחלק "How to Think About This Company". אותן שש שאלות נשאלות על כל חברה באתר — השונות היא בתשובות, לא בכלי.
ההבדל בין ניתוח שטח לחשיבה מקצועית נמצא לרוב במשתנים שאינם גלויים במבט ראשון. The difference between surface-level analysis and professional thinking often lies in the variables that are not immediately visible.
המסגרת למטה מתארת אילו תנאים צריכים להתקיים בכל תרחיש — לא תחזית מחיר. התנאים הם מה שמשקיע מקצועי עוקב אחריו לאורך זמן, ומה שמאפשר לעדכן את ההנחות כשהמציאות משתנה.
Scenarios are descriptive, not predictive. They outline possible conditions, not expected outcomes. אין בתרחישים הללו הערכת סבירות, אין כיוון מועדף, ואין ציפייה לגבי איזה מהם יתממש.
בניתוח חברה מקצועית, השאלה אינה "האם זה טוב", אלא "באילו זוויות ראייה חייבים לבחון את החברה כדי לא לפספס את העיקר". כל ניתוח ב-Bakshi Finance עובר דרך שש זוויות. הטקסט למטה — אינו הערכה. הוא המיפוי של השאלות שהניתוח הזה אמור לענות עליהן. התשובות הספציפיות לחברה מופיעות בסעיף "How to Think About This Company" למעלה.
מה שהעדשה אינה: אין כאן דירוג, אין ציון, אין השוואה בין חברה זו לחברה אחרת, ואין העדפה. אותן שש שאלות נשאלות על כל חברה באתר — השונות היא בתשובות, לא בכלי.
This framework is intended to structure analysis, not to produce an investment conclusion.
1. הזהות העסקית. דלתא ישראל מותגים (Delta Israel Brands) היא קמעונאית האופנה הגדולה בישראל במספר חנויות ובמגוון מותגים — 239 חנויות על 36,712 מ"ר, 6 אתרי אונליין, ומועדון DELTA+ עם 1.5 מיליון חברים. הופרדה מדלתא גליל בספטמבר 2020 ופועלת במודל היברידי: מותגים בבעלות (Fox, Fix, Delta, Panta Rei) + זכיינות בלעדית בינלאומית (Victoria's Secret, Bath&Body Works). הכנסות FY2025: 1,299 מ' ₪ (+9.3% Y/Y) [דוח שנתי 2025 — Maya P1722944].
2. עמוד התווך של התזה. ROE FY2025 של 30.3% ו-FCF Yield של ~14.8% — חברה שמייצרת תזרים גבוה יחסית להון מושקע [מחושב מדוח שנתי 2025]. תזרים מפעילות 294 מ' ₪ (+40% Y/Y), Net Cash של 203 מ' ₪ ללא חוב בנקאי, ושולי גולמי יציבים סביב 60%. הרווחיות נשענת על שני מרכיבים: (א) מותגים בבעלות עם שולי תפעול 17.0% המייצרים 1,090 מ' ₪ הכנסות; (ב) פלטפורמת מועדון לקוחות שמספקת נתונים ונאמנות מותגית מבוססת CRM.
3. המפגש הקריטי הנוכחי. שינוי תמהיל מבני — מגזר הזכיינות צמח 92.7% ב-2025 (מ-108 ל-209 מ' ₪), אך עם שולי תפעול של 9.4% בלבד (לעומת 17.0% במותגים בבעלות) [מצגת Q4 2025]. כתוצאה, שולי התפעול הכוללים ירדו מ-18.2% ל-15.8% גם בשנה של צמיחת הכנסות. במקביל, החברה החלה את ההתרחבות הראשונה לאירופה: 5 חנויות Bath&Body Works חתומות בגרמניה, ואונליין ב-5 מדינות. שיעור החלוקה: 57.6% מרווח 2025 (87.3 מ' ₪ דיבידנד), בנוסף לחלוקה של 42.2 מ' ₪ שהוכרזה במרץ 2026.
4. מה שחשוב למעקב. שלושה משתנים יכריעו את ה-12-24 חודשים הבאים: (א) Same-Store-Sales במגזר הבעלות — FY25 כולל היה -0.7%, Q4 התאושש ל-+8.4%; אינדיקציה לעמידות המותגים הוותיקים מול הצמיחה החיצונית; (ב) Unit Economics בגרמניה — הזמן שיידרש ל-5 החנויות הראשונות להגיע ל-Break-Even תפעולי הוא תנאי לפתיחת מסלול ל-50-100 חנויות אזוריות; (ג) שולי התפעול במגזר הזכיינות — אם 9.4% הוא תקרה מבנית או נקודה במסלול לסקאלה.
סיכום זה אינו המלצה. הוא רשימה עובדתית של מה שהניתוח זיהה. ההחלטה — של הלקוח.
בקשי פיננסים פועלת במתכונת Family Office ללקוחות כשירים בלבד. מר ירון בקשי היה בעל רישיון ייעוץ השקעות מוסמך בשנים 2008–2023. נכון ליום פרסום מסמך זה, החברה אינה מחזיקה ברישיון ייעוץ השקעות, שיווק השקעות או ניהול תיקי השקעות.
המסמך נועד למטרות מחקר ולימוד מקצועי בלבד. אין באמור משום המלצה לקנייה, מכירה, החזקה או ביצוע פעולה כלשהי בניירות ערך. אין באמור תחליף לייעוץ המתחשב בנתוניו ובצרכיו של כל אדם. כל החלטה — על אחריות המשקיע בלבד.
הנתונים נשלפו ממקורות רשמיים. עדכוני דיווחים עשויים לשנות את התמונה. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועים עתידיים. האתר לא משתתף בהחלטת ההשקעה. ההחלטה — של הלקוח.
הסקירה האנליטית המלאה של DELTA-BRANDS (DELTA-BRANDS) זמינה ללקוחות פרימיום של בקשי פיננסים.
הסקירה כוללת ניתוח של 11 סעיפים, פסקאות "How to Think About This Company", מסגרת תרחישים מובנית, ו-Analytical Lens של 6 ממדים.