מחיר מניה
$109.51
snapshot מרץ 2026
שווי שוק
~$6.6B
NASDAQ-100 + ת"א 35
הכנסות 2025
$2.95B
+7.7% YoY | ענן 76%
רווח נקי 2025
$612M
+38.3% YoY | EPS $9.67
FCF 2025
$698M
FCF Margin 23.7%
AI ARR Q4 2025 YoY
+66%
תחזית ענן 2026: +14.5-15%
1 Company Profile — פרופיל החברה
NICE היא חברת תוכנה ישראלית שנוסדה ב-1986, נסחרת ב-NASDAQ (מאז 1996) ובבורסת תל אביב, ומפעילה מטה אמריקאי בהובוקן, ניו ג'רזי. החברה מתמחה בתוכנה לניהול חוויית לקוח (CCaaS — Contact Center as a Service), בינה מלאכותית לשירות לקוחות, ניהול כוח עבודה (WEM/WFO), ומניעת הונאות וציות פיננסי (NICE Actimize). NICE נחשבת לאחת מ"ארבעת הגדולות" של חברות התוכנה הישראליות, לצד צ'ק פוינט, אמדוקס ו-CyberArk — ולשחקנית מובילת שוק עולמית בתחום ה-CCaaS לצד Genesys. החברה משרתת מעל 25,000 ארגונים ביותר מ-150 מדינות, כולל יותר מ-85 מחברות Fortune 100. המוצר הראשי הוא CXone Mpower — פלטפורמה ענני לניהול מרכזי שירות, שמשולבת עם Enlighten AI — מנוע AI קנייני המאומן על מיליארדי אינטראקציות לקוח. ינואר 2025 נכנס לתפקיד ה-CEO Scott Russell (לשעבר SAP), שהחליף את Barak Eilam שהוביל את המעבר לענן. ב-2025 רכשה NICE את חברת Cognigy תמורת $856M — מהלך אסטרטגי לכניסה לתחום ה-Agentic AI שיחתי.
| מגזר | הכנסה ($M) | % מסך | שינוי YoY |
| ענן (Cloud / SaaS) | 2,238.4 | 76.0% | +12.8% |
| שירותים | 560.0 | 19.0% | -6.0% |
| מוצר (On-Premise) | 147.0 | 5.0% | -5.2% |
| סה"כ | 2,945.4 | 100% | +7.7% |
מקור: Form 20-F FY2025
2 Key Financial Observations — תצפיות פיננסיות
סיכום זה אינו המלצה. הוא רשימה עובדתית של מדדים פיננסיים מרכזיים.
ביצועים — 3 שנים ($M)
| שנה | הכנסות | ענן | רווח נקי | EPS |
| 2023 | 2,377.5 | 1,581.8 | 338.3 | $5.11 |
| 2024 | 2,735.3 | 1,984.2 | 442.6 | $6.76 |
| 2025 | 2,945.4 | 2,238.4 | 612.1 | $9.67 |
תזרים ומאזן ($M)
| מדד | 2024 | 2025 |
| תזרים מפעילות | 832.6 | 716.5 |
| FCF | 797.7 | 697.6 |
| FCF Margin | 29.2% | 23.7% |
| שולי תפעול | 20.0% | 21.9% |
| מזומן + השקעות | 1,621.7 | 417.4 |
| הון עצמי | 3,603.2 | 3,876.5 |
נתונים חסרים: 2021-2022 בארכיון 20-F, פירוט ARR לפי מוצר AI, תמחור עסקאות גדולות.
שולי תפעול GAAP — מגמה (%)
3 Industry & Competitive Context — סביבה תחרותית
תוכנה ארגונית — CCaaS + AI לשירות לקוחות + WFM + ציות פיננסי. שוק לא ציקלי בחוזים ארוכי טווח, אך הוצאות IT ארגוניות יכולות להיפגע במיתון. ריכוזיות גבוהה — NICE + Genesys = Top 2 לפי Gartner ו-Forrester.
| מתחרה | מוצר | הבדל מרכזי |
| Genesys | Genesys Cloud | המתחרה הישיר ביותר, פרטי |
| Five9 | Five9 Cloud | חזק ב-outbound calling |
| Verint | Open Platform | מתחרה ב-WFM וציות |
| Salesforce | Service Cloud | כניסה דרך CRM |
| Talkdesk / Calabrio | CCaaS | שחקנים קטנים יותר |
4 Risk Factors — גורמי סיכון
| סיכון | הקשר |
| AI גנרטיבי כמשבש | OpenAI, Google, Amazon מציעים פתרונות CX מבוססי AI שעלולים להציע אלטרנטיבה לפלטפורמות CCaaS. NICE מגיבה עם Enlighten AI (ARR +66%) |
| האטת צמיחת הענן | ירידה מ-+25.4% (2024) ל-+12.8% (2025). תחזית הנהלה ל-+14.5-15% ב-2026 — עדיין נמוכה מהשיא |
| שחיקת legacy | שירותים -6.0% ומוצר -5.2% ב-2025. הענן צריך לפצות יותר ויותר |
| ביצוע רכישת Cognigy ($856M) | הרכישה הגדולה ביותר בתולדות NICE. סיכון אינטגרציה ושימור לקוחות |
| ירידת נזילות | מזומן+השקעות ירדו מ-$1.62B ל-$417M — שילוב של רכישה + buyback + פירעון חוב |
| מנכ"ל חדש (Russell) | שנה ראשונה — תוצאות חיוביות אך צריך עוד מחזור עסקי לאישוש |
| גודוויל גבוה ($2.44B) | 48% מהנכסים. רגישות ל-impairment חוזר אם הביצועים יתדרדרו |
5 Analytical Lens — השאלות שאנחנו שואלים
בניתוח חברה מקצועית, השאלה אינה "האם זה טוב", אלא "באילו זוויות ראייה חייבים לבחון את החברה כדי לא לפספס את העיקר". ב-Bakshi Finance, כל ניתוח עובר דרך שש זוויות. הטקסט למטה — לא הערכה. הוא המיפוי של השאלות שהניתוח הזה אמור לענות עליהן.
This framework is intended to structure analysis, not to produce an investment conclusion.
Growth — צמיחה
הכנסות ענן צמחו +12.8% ב-2025 לעומת +25.4% ב-2024 — האטה ברורה. תחזית הנהלה ל-2026: +14.5-15%. האם ההאטה ספציפית ל-NICE, מקורית בשוק, או טכנית? איזה חלק מהצמיחה ב-2026 צפוי להגיע מ-Cognigy לעומת אורגנית?
Profitability — רווחיות
שולי תפעול עלו מ-18.3% ל-21.9% בשנתיים. כמה מהשיפור תמהיל משתפר וכמה זמני (חיסכון בעלויות, תגמול מבוסס מניות נמוך יותר)? מה התקרה הסבירה — 25%? 30%?
Leverage — מינוף
חוב מינימלי, אך נזילות ירדה מ-$1.62B ל-$417M ב-2025 בעיקר בגלל Cognigy. כמה buffer נדרש כדי לבצע buyback של $600M מתוכנן + להמשיך פעילות M&A? האם תזרים $700M שנתי מספיק או צריך לגייס חוב?
Competitive Position — עמדה תחרותית
NICE + Genesys שולטות בשוק. הסכנה האמיתית מ-AI generic — האם ChatGPT-grade bots יחליפו צרכי לקוחות או רק ישלימו? איפה Cognigy מתמקם בקרב הזה?
Management Quality — איכות ניהול
Russell בשנה ראשונה. עד כמה הרכישה של Cognigy תואמת את האסטרטגיה ארוכת הטווח? האם buyback אגרסיבי ($1B תוכניות פעילות) הוא בחירה נכונה, או שעדיף לשמר נזילות לעוד M&A?
Business Complexity / Risk — מורכבות וסיכון
NICE היא שילוב של 4 קווי מוצר (CCaaS, AI, WFM, Actimize) באזורים שונים. איך מתייחסים ל-87% מההכנסות מ-Americas — האם יש סיכון ריכוז גיאוגרפי? איך גודוויל של $2.44B (48% מנכסים) ישפיע במשבר?
6 Scenario Framework — מסגרת תרחישים
Scenarios are descriptive, not predictive. They outline possible conditions, not expected outcomes.
אין בתרחישים הללו הערכת סבירות, אין כיוון מועדף, ואין ציפייה לגבי איזה מהם יתממש.
תרחיש חיובי — אם התנאים הבאים מתקיימים:
תחזית ההנהלה ל-2026 מתממשת — צמיחת ענן מאיצה ל-14.5-15%, AI ARR ממשיך להראות +50%+ YoY, אינטגרציית Cognigy מצליחה ומוסיפה הכנסות AI Agentic, ושולי תפעול ממשיכים להשתפר לכיוון 24-25%. תוכנית ה-buyback של $600M מתבצעת ומפחיתה את מספר המניות ב-9-10%. בתנאים כאלה, EPS ממשיך לצמוח דו-ספרתי, ו-FCF עשוי לחזור ל-$800M+.
תרחיש בסיס — אם המגמות הנוכחיות נמשכות:
צמיחת ענן יציבה ב-12-14%, צמיחת הכנסות כוללת 7-9% (ההאטה בשירותים והמוצר ממשיכה לקזז), שולי תפעול נשארים סביב 22%, FCF סביב $700M שנתי. מכפילים נשארים בטווח הנוכחי — שוק לא ממהר לעשות re-rating ל-SaaS בקצב הצמיחה הזה.
תרחיש שלילי — אם הסיכונים הבאים מתממשים:
AI גנרטיבי משבש את שוק ה-CCaaS מהר מהצפוי — לקוחות גדולים בוחנים אלטרנטיבות מבוססות LLM ישירות, צמיחת ענן יורדת מתחת ל-10%, אינטגרציית Cognigy נתקלת בבעיות, או מיתון מאלץ קיצוצי IT שמאטים מכירות חדשות. בתנאים כאלה, FCF נשחק והשוק מתמחר התדרדרות נוספת.
התרחישים מתארים תנאים, לא תחזיות. אין במסגרת זו כיוון מועדף או הערכת סבירות.
7 How to Think About This Company — איך לחשוב על החברה הזו
NICE היא לא חברת CCaaS רגילה — היא נמצאת בנקודת מפגש קריטית בין מודל עסקי שעבד מצוין במשך עשור (cloud transition של מוקדי שירות) לבין שאלה אסטרטגית פתוחה (האם AI גנרטיבי הופך את כל הקטגוריה ללא רלוונטית, או מחזק אותה). המפנה האסטרטגי הזה הוא הסיבה לתמחור הנוכחי — P/E של ~10x, EV/EBITDA ~7.4x — מכפילים שמתאימים לחברת ערך, לא לחברת SaaS צומחת. השאלה האמיתית של ניתוח NICE אינה "האם המספרים טובים" (הם טובים — צמיחה 7.7%, רווח נקי +38%, FCF $700M), אלא "האם המודל העסקי בר-קיימא לטווח של 5-10 שנים בעידן AI גנרטיבי".
המשתנים הקריטיים לעקוב אחריהם הם שלושה. ראשית, קצב צמיחת הענן — 25% ב-2024 ירד ל-13% ב-2025; תחזית הנהלה ל-2026 מדברת על האצה ל-14.5-15%. אם ההאצה לא מתממשת, השוק יסיק שיש בעיה מבנית, לא מחזורית. שנית, AI ARR — הצמיחה של 66% YoY ב-Q4 2025 היא ראיה ש-NICE עצמה משתתפת במהפכת ה-AI ולא הופכת לקורבן שלה. השאלה היא לא רק קצב, אלא חלק מסך ההכנסות — כל עוד AI ARR נשאר חלק קטן מ-$2.95B, הסיכון של disruption נשאר גבוה. שלישית, ביצועי Cognigy — רכישה של $856M זה לא טריוויאלי. אם הרכישה תייצר $100-150M הכנסות AI Agentic ב-2026 ותוכיח גידול עתידי, היא תצדיק את עצמה. אם לא — תהיה לחץ ל-impairment של חלק מהמוניטין שנוסף.
איפה הניתוח עלול לטעות. טעות ראשונה — להתייחס ל-EPS של $9.67 כאל run-rate. חלק מהשיפור הוא תוצאה של הפחתת מספר המניות (מ-66.3M ל-63.3M), חלק מתגמול מבוסס מניות נמוך יותר ($146M לעומת $182M), וחלק משופר רוויות-עליה. הצמיחה התפעולית האמיתית מתונה יותר מהצמיחה ב-EPS. טעות שנייה — להעריך את שווי השוק על בסיס מכפילי SaaS היסטוריים. NICE נסחרה ב-P/E 96x ב-2021 ו-46x ב-2022 — אבל אלו היו מכפילים של בועה. הנורמליזציה ל-15-20x זה לא drift ארעי, זו התאמה מבנית של כל קטגוריית ה-SaaS לסביבת ריבית גבוהה ול-AI uncertainty. טעות שלישית — להתעלם מהירידה בנזילות. ירידה של $1.2B בנזילות ב-שנה אחת היא משמעותית, גם אם ההסבר (Cognigy + buyback) הגיוני. נזילות נמוכה מגבילה את גמישות החברה לעוד M&A או לתגובה למשבר.
מה שמבחין ניתוח מקצועי של NICE מכותרות. כותרות על NICE מדברות על "מניית SaaS זולה" או על "AI disruption". ניתוח מקצועי מדבר על שלושה דברים: (א) מה מבדיל את הצמיחה של NICE מצמיחה כללית של שוק ה-CCaaS — האם NICE מרוויחה נתח שוק או רק נסחפת עם הטייד; (ב) מהי הרגישות של ה-EPS ל-buyback — כל $200M buyback בערך מתורגם ל-1.8% פחות מניות, שזה ~2% תוספת ל-EPS אוטומטית; (ג) מה התסריט פוסט-Cognigy — האם זו רכישה אחרונה או הראשונה בסדרה. זה לא מה שקונים או מוכרים — זה מה ששואלים לפני שמחליטים.
ההבדל בין ניתוח שטח לחשיבה מקצועית נמצא לרוב במשתנים שאינם גלויים במבט ראשון.
The difference between surface-level analysis and professional thinking often lies in the variables that are not immediately visible.
8 Sources & Data — מקורות ונתונים
| # | מקור | תאריך | סוג |
| 1 | SEC EDGAR — Form 20-F FY2025 (P1725031-00) | מרץ 2026 | רשמי — SEC |
| 2 | SEC EDGAR — Form 6-K Q4 2025 (P1723501-00) | פברואר 2026 | רשמי — SEC |
| 3 | nice.com — IR | רבעוני | רשמי — אתר החברה |
| 4 | maya.tase.co.il — פרטי חברה (NICE) | אפריל 2026 | רשמי — בורסה |
| 5 | NASDAQ.com — NICE quote | אפריל 2026 | רשמי — בורסה |
| 6 | stockanalysis.com — מכפילים | אפריל 2026 | משני |
חסר: 2021-2022 בארכיון 20-F, פירוט ARR לפי מוצר AI, תמחור עסקאות גדולות.