·
בקשי פיננסים — Family Office | Research Depth: Standard
נאוויטס פטרוליום — שותפות מוגבלת (Limited Partnership) הנסחרת בבורסת תל אביב כיחידות השתתפות, ולא כמניות. השותפות הוקמה במתכונת LP ישראלית, אך כל פעילות הליבה שלה ממוקמת בארצות הברית — מפרץ מקסיקו (Gulf of Mexico, GoM). זוהי הבחנה מהותית מול שותפויות גז ישראליות אחרות (ישראמקו, נמרוד / NEMD): נאוויטס היא חברת אנרגיה אמריקאית הנסחרת רק בתל אביב, ולא חברת גז ישראלית.
המבנה המשפטי: השותף הכללי הוא ישות ישראלית (Navitas Petroleum General Partner). מתחתיה — Navitas Petroleum Holdings LLC (ישות החזקה אמריקאית בדלאוור) — ומתחתיה שורה של חברות בנות אמריקאיות שמחזיקות בזכויות העבודה (Working Interest). NPDP (Navitas Petroleum Development Production Ltd.) — חברה ישראלית — מחזיקה ~65%+ מתאגידי הניהול האמריקאיים. החלוקה הכלכלית בין יחידות ה-LP לבין השותף הכללי: 99.8% LP / 0.2% GP, עם טריגרי השתתפות נוספים של GP מבוססי IRR.
8 נכסים — כולם בארה"ב, רובם המוחלט במפרץ מקסיקו: - Buckskin — 7.5% (Keathley Canyon 785/829/830/872), בהפקה מסחרית מרבעון רביעי 2024. מפעיל: LLOG Exploration Offshore. - Shenandoah — 49% (Walker Ridge 51/52). FID דצמבר 2024. מפעיל: BOE Exploration & Production. First oil צפוי 2027 לפי הנהלת השותפות. - Shenandoah South — 41.85% (Walker Ridge 95). תגלית בשלב פרה-פיתוח. מפעיל: BOE. - Monument — 28.57% מצרפי (20% + 8.57%) (Walker Ridge 271/272/315/316). FID ספטמבר 2025. מפעיל: Beacon Offshore Energy. First oil צפוי 2028 לפי הנהלת השותפות. - Sea-Lion — 65% (פרוספקטים בחיפוש ב-Walker Ridge). מפעיל: BOE. - NPO (Navitas Petroleum Onshore) — נכסי נפט/גז יבשתיים בטקסס. מפעיל: PO&G Operating. - PL001 — 65% (אטלנטיק קנדה, Newfoundland) — הנכס היחיד שאינו במפרץ מקסיקו. מפעיל: JHI Associates. אישור רגולטורי קנדי התקבל ב-27/02/2026.
נקודה מבנית קריטית: נאוויטס היא Non-Operator בכל הנכסים שלה — היא שותפה פאסיבית בזכות עבודה, ההחלטות התפעוליות בידי המפעיל. בנכס המרכזי (Buckskin) המפעיל הוא LLOG; בשדות הפיתוח החדשים המפעיל הוא BOE/Beacon.
מקור: דוח תקופתי שנתי 2025 (P1728585), הוגש Q1 2026.
| מדד (USD מיליונים) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| הכנסות כוללות | 93.8 | 78.0 | 365.2 |
| שינוי שנתי | — | -16.8% | +367.9% |
| הוצאות תפעול | (30.9) | (28.6) | (84.5) |
| DD&A (פחת ודלדול) | (15.0) | (12.6) | (90.7) |
| רווח תפעולי | 48.0 | 36.8 | 190.1 |
| רווח לפני מס | (0.2) | 16.6 | 163.5 |
| מס הכנסה | 5.1 | (0.7) | (139.4) |
| רווח נקי | 25.5 | 12.3 | 178.6 |
| רווח מיוחס ליחידות LP | 14.7 | 1.4 | 167.8 |
| EBITDA שותפות | n/a | n/a | 261.8 |
| EBITDA Margin | n/a | n/a | 71.7% |
ניתוח: 2025 היא שנת מפנה (Inflection Year) — ההכנסות עלו פי כמעט חמישה (+367.9%) מ-78M$ ל-365.2M$. המקור היחיד והבלעדי לכך הוא Buckskin — שדה Buckskin עבר את שלב ה-Ramp-Up והגיע לרמת ה-Plateau המתוכננת ברבעון רביעי 2025, עם uptime של 97% של פלטפורמת ה-FPS. EBITDA שותפותי של 261.8M$ במרווח של 71.7% הוא תוצאה אופיינית של נכס upstream Deepwater בתום שלב הפיתוח.
הסתייגות מהותית — מס מיוחד: הרווח הנקי 2025 (178.6M$) כולל הפרשת מס מיוחדת על Buckskin. EBITDA למעט הפרשת המס המיוחדת היה 181.9M$, ורווח נקי למעט הפרשה זו היה 213.8M$ — כלומר, בלי המהלכים החד-פעמיים, התמונה הליבתית הייתה מעט שונה.
מחיר חבית מימוש (Realized WTI): ב-Buckskin המחיר הממוצע 2025 היה $59.1/bbl מול $70.3/bbl ב-2024. WTI הממוצע הכללי לשותפות ירד מ-$75.7 ל-$64.8. לפי הנהלת השותפות, התקציב ל-2026 מבוסס על הנחת WTI ממוצע של ~$66.25/bbl.
מקור: דוח כספי 2025, דוח דירקטוריון.
| מדד | ערך (USD מיליונים, 31/12/2025) |
|---|---|
| נכסי נפט וגז (FPS Buckskin + נכסים) — נטו | 1,423.9 |
| נכסים בלתי מוחשיים ואחרים | 966.6 |
| נכסי מס נדחים | 522.4 |
| סך נכסים ארוכי טווח | 3,003.6 |
| התחייבויות שוטפות | 105.9 |
| חוב RBL נמשך | 431.6 |
| מסי נפט נדחים — שוטף | 156.7 |
| הפרשה למס שוטף | 290.1 |
| הפרשה למס ארוכת טווח | 313.5 |
| הלוואה ארוכת טווח לשותפות הכללית | 100.0 |
| אג"ח שקליות (סדרות 11/14/20) — סה"כ | 1,350 (NIS m) |
| סך התחייבויות | 2,165.4 |
| הון שותפים מיוחס ליחידות LP | 886.4 |
| סך הון | 953.4 |
| לשם השוואה — סך הון 31/12/2024 | 663.2 |
| לשם השוואה — סך התחייבויות 31/12/2024 | 1,212.0 |
ניתוח: המאזן עבר התרחבות דרמטית במהלך 2025 — סך הון השותפות עלה מ-663M$ ל-953M$ (+44%). סך ההתחייבויות עלה מ-1,212M$ ל-2,165M$ (+79%) — שיקוף ממומן של הצמיחה התפעולית, מימון FID של Shenandoah ו-Monument, וגיוסי אג"ח דולריות חדשות.
מבנה החוב מורכב — שלוש שכבות:
RBL Facility (Reserves Based Lending) — $1.35B: מסגרת מימון לא חוזרת (non-recourse) ברמת Navitas Petroleum Holdings LLC, מובטחת בעתודות הנפט. נמשך ל-31/12/2025: $433M. במרץ 2026 הורחבה המסגרת ל-$1.35B והוארכה ל-12 שנים (פירעון סופי 2029-2030). ריבית: Term SOFR + 1.35%.
3 סדרות אג"ח שקליות (TASE) — סה"כ ~₪2.6 מיליארד:
סדרה 20 — יתרה ₪690.3M, קופון 7.95%, פירעונות 2026-2031.
אג"ח דולריות אמריקאיות — ~$1B שגויסו ב-2025: $400M (12 שנים, non-recourse, מובטחות נגד US Holdings ונכסי Buckskin/Shenandoah/Monument/Sea-Lion) + $403M (אוגוסט 2025) + $197M (ספטמבר 2025).
Capex עיקרי בעתיד — לפי הנהלת השותפות: - Shenandoah — חלק נאוויטס $259M לפני מימון חיצוני / $74M לאחר מימון חיצוני. First oil צפוי 2027. - Monument — חלק נאוויטס $184M לפני מימון חיצוני / $77M לאחר מימון חיצוני. First oil צפוי 2028. - סה"כ Capex לפיתוח חדש (Shenandoah + Monument) עד 2028: $443M ברוטו / $151M לאחר מימון חיצוני.
מקור: מאזן 31/12/2025, דוח כספי שנתי.
| מדד | ערך |
|---|---|
| נתח נאוויטס | 7.5% |
| מפעיל | LLOG Exploration Offshore |
| מיקום | Keathley Canyon 785/829/830/872, Federal Waters, GoM |
| הפקה ממוצעת 2025 ב-100% משדה | ~60 mboepd |
| חלק נאוויטס בהפקה (mboepd) | 4.5 |
| הפקת נפט בלבד 2025 (100%) | 46 mbopd |
| uptime FPS 2025 | 97% |
| Plateau השלים | רבעון רביעי 2025 (~25 ימי plateau) |
| יכולת FPS נוכחית 100% | 120 kbopd |
| יעד הרחבה FPS 100% | 140 kbopd |
| EBITDA Buckskin בלבד 2025 | $240.1M |
| Net Income Buckskin בלבד 2025 | $178.7M |
| עתודות 2P (חלק נאוויטס) — mmboe | 24.7 |
| ערך מהוון 2P אחרי מס (PV-10, חלק נאוויטס) | $1,316M |
| First Production | סוף 2024 |
הערה: דוח NSAI מעודכן (2025) הביא לעדכון כלפי מעלה של ה-EUR: +24% ב-1P חלק שותפות, +10% ב-2P חלק שותפות. דוח NSAI מפברואר 2026 לא הביא לשינויים מהותיים נוספים. ערך ה-NPV-10 לפני מס של 2P לאחר העלייה: ~$3.5B.
| מדד | ערך |
|---|---|
| נתח נאוויטס | 49% |
| מפעיל (החל מ-2026) | BOE Exploration & Production |
| מיקום | Walker Ridge 51/52, Federal Waters, GoM |
| FID | 01/12/2024 |
| First oil צפוי | 2027 (לפי הנהלת השותפות) |
| יעד הפקה Plateau 100% | 100 kbopd |
| יכולת FPS 100% | 150 kbopd |
| Capex חלק נאוויטס | $259M לפני מימון / $74M אחרי |
| ערך מהוון 2P אחרי מס (PV-10, חלק נאוויטס) | $1,316M |
| עתודות 2P 100% נפט (mmbbl) | 244 |
| מדד | ערך |
|---|---|
| נתח נאוויטס | 28.57% מצרפי |
| מפעיל | Beacon Offshore Energy |
| מיקום | Walker Ridge 271/272/315/316, Federal Waters, GoM |
| FID | 25/09/2025 |
| First oil צפוי | 2028 (לפי הנהלת השותפות) |
| יעד הפקה Plateau 100% | 70-100 mboepd |
| יכולת FPS 100% | 184 kbopd |
| Capex חלק נאוויטס | $184M לפני מימון / $77M אחרי |
| עתודות 2P 100% נפט (mmbbl) | 299 |
| ערך מהוון 2P אחרי מס (PV-10, חלק נאוויטס) | $603M |
הפעילות כולה (למעט PL001 בקנדה) במים פדרליים אמריקאיים. כל ההכנסות מבוססות על מחיר WTI — לא Brent. זוהי נקודה מהותית בהשוואה לישראמקו / NEMD שצמודות לברנט בייצוא. מחיר ה-WTI מתנהג בדרך כלל בקורלציה גבוהה לברנט, אך הפרשי המחיר (WTI Discount) משתנים בהתאם לצוואר בקבוק לוגיסטי, ביקוש זיקוקים אמריקאי, וייצוא נפט אמריקאי.
נאוויטס היא Non-Operator בכל הנכסים. זוהי תכונה מבנית שמשפיעה ישירות על הניתוח: השותפות לא קובעת לוחות זמנים תפעוליים, לא בוחרת קבלנים, לא מחליטה על תזמון הוצאת היטלים, ובמידה רבה גם לא על תזמון פיתוחים. ההחלטות נופלות אצל המפעיל (Operator), לפי הסכם תפעול משותף (JOA — Joint Operating Agreement).
ריכוז מפעילים: - Buckskin (כל ההכנסות בהווה) — מפעיל אחד, LLOG. זה שילוב של "Single Asset" + "Single Operator" — תלות עסקית כפולה. - Shenandoah ו-Monument — מפעילים שונים (BOE, Beacon). לאחר 2027-2028, יהיה פיזור מפעילים בנכס. - PL001 (אטלנטיק קנדה) — JHI Associates. הנכס היחיד מחוץ ל-GoM.
Moat (חפיר תחרותי): הזכויות בלוקים פדרליים בעומק רב במפרץ מקסיקו. אחוזי החזקה (7.5%-65%) גבוהים יחסית בנכסים שאינם Buckskin, אך נמוכים בנכס המרכזי. זאת בניגוד לישראמקו (28.75% בתמר) או NEMD שיש להן נתחים גבוהים בנכסיהן.
מצב הליסים (Leases): Buckskin — KC Block 829 ו-830 במצב Held By Production (HBP) מאז 2019, מה ששומר על הזכויות כל עוד יש הפקה.
ההבדל בין ניתוח שטח לחשיבה מקצועית נמצא לרוב במשתנים שאינם גלויים במבט ראשון. The difference between surface-level analysis and professional thinking often lies in the variables that are not immediately visible.
This framework is intended to structure analysis, not to produce an investment conclusion.
Growth — צמיחה: הכנסות 2025 קפצו +367% מ-Buckskin Inflection. השאלה: לאחר 2025, מה תהיה הצמיחה? האם 2026 תהיה דומה ל-2025 (Run-Rate חדש), או שהיא תהיה מעט נמוכה בגלל ירידת WTI? איך תתפתח התזרים בין 2026 ל-First Oil של Shenandoah ב-2027 — יישאר יציב או יחווה תנודתיות?
Profitability — רווחיות: EBITDA Margin של 71.7% היא רמה גבוהה אופיינית ל-upstream Deepwater. השאלה: עד כמה זה יציב? האם ה-DD&A החדש (90.7M$) משקף שיפוט נכון של חיי הנכס, או שהוא ירד עם הזמן ככל ש-Buckskin בוחן את ה-EUR שלו? איך יתפתחו עלויות התפעול בעלייה לקיבולת מלאה?
Leverage — מינוף: סך התחייבויות 2.17B$ מול הון 953M$ — Debt/Equity של ~2.3x. השאלה: לאחר ניצול נוסף של RBL ל-Capex Shenandoah/Monument, איפה יגיע יחס Net Debt / EBITDA המנורמל? האם ההורדה ל-ilBBB+ Watch Negative תהיה הקרקעית או שיש מסלול הורדה נוסף? תגובת בעלי האג"ח בסדרות 11/14/20 לעדכונים?
Competitive Position — עמדה תחרותית: נאוויטס Non-Operator עם נתח 7.5% ב-Buckskin. השאלה: מה ההבדל בין להיות "שותפה זוטרה" עם 7.5% ב-Buckskin לבין להיות "שותפה בכירה" כמו ישראמקו עם 28.75% בתמר? איך נתחים גבוהים יותר ב-Shenandoah (49%) ו-Monument (28.57%) ישנו את עמדת ההשפעה?
Management Quality — איכות ניהול: השותף הכללי הישראלי + צוות ניהול אמריקאי. השאלה: האם תיעדוף הקצאת הון אגרסיבי מדי (FID של 2 פרויקטים גדולים בלי לחלק תזרים בינתיים) משתלם או שמסכן? כמה שמרני יהיה ניהול ה-Hedging כשהמחירים נמוכים?
Business Complexity / Risk — מורכבות וסיכון: מבנה LP ישראלי + נכסים אמריקאיים + 4 מפעילים שונים + חוב במס"ה דולרי + שקלי + מערך מס מורכב. השאלה: איפה ניתוח פשטני יטעה? איך מתמחרים נכון את הפרמיה של "Single Operator + Single Asset" שלא תקזז עד 2027-2028?
אלה השאלות. אותן שש שאלות נשאלות על כל חברה — השונות היא בתשובות.
המסגרת למטה מתארת אילו תנאים צריכים להתקיים בכל תרחיש — לא תחזית מחיר. התנאים הם מה שמשקיע מקצועי עוקב אחריו לאורך זמן, ומה שמאפשר לעדכן את ההנחות כשהמציאות משתנה.
Scenarios are descriptive, not predictive. They outline possible conditions, not expected outcomes. אין בתרחישים הללו הערכת סבירות, אין כיוון מועדף, ואין ציפייה לגבי איזה מהם יתממש.
בניתוח חברה מקצועית, השאלה אינה "האם זה טוב", אלא "באילו זוויות ראייה חייבים לבחון את החברה כדי לא לפספס את העיקר". כל ניתוח ב-Bakshi Finance עובר דרך שש זוויות. הטקסט למטה — אינו הערכה. הוא המיפוי של השאלות שהניתוח הזה אמור לענות עליהן. התשובות הספציפיות לחברה מופיעות בסעיף "How to Think About This Company" למעלה.
מה שהעדשה אינה: אין כאן דירוג, אין ציון, אין השוואה בין חברה זו לחברה אחרת, ואין העדפה. אותן שש שאלות נשאלות על כל חברה באתר — השונות היא בתשובות, לא בכלי.
This framework is intended to structure analysis, not to produce an investment conclusion.
1. הזהות העסקית. נאוויטס פטרוליום היא שותפות מוגבלת (LP) ישראלית הנסחרת בתל אביב, אך כל פעילות הליבה שלה ממוקמת בארה"ב — נפט במים העמוקים של מפרץ מקסיקו (Gulf of Mexico). 8 נכסים: Buckskin (7.5%, מפעיל LLOG, בהפקה מסחרית מסוף 2024), Shenandoah (49%, FID 12/2024, מפעיל BOE), Monument (28.57%, FID 09/2025, מפעיל Beacon), Shenandoah South, Sea-Lion, NPO Texas, ו-PL001 (אטלנטיק קנדה, 65%, מפעיל JHI). נאוויטס היא Non-Operator בכל הנכסים [דוח שנתי 2025 — Maya P1728585].
2. עמוד התווך של התזה. 2025 = שנת מפנה (Inflection Year). הכנסות עלו +367.9% מ‑78M$ ל‑365M$; EBITDA הגיע ל‑261.8M$ במרווח 71.7%; הרווח הנקי קפץ מ‑12M$ ל‑179M$. המקור היחיד: Buckskin הגיע ל-Plateau ברבעון רביעי 2025 עם uptime של 97%. EBITDA מ-Buckskin בלבד: 240.1M$. עתודות 2P (חלק נאוויטס) ב-Buckskin: 24.7 mmboe; PV-10 לאחר מס: 1,316M$ (לפי דוח NSAI 2025).
3. המפגש הקריטי הנוכחי. שלוש מסות סיכון פועלות במקביל: (א) Single Asset + Single Operator — כמעט כל ה-EBITDA מ-Buckskin תחת LLOG; (ב) Capex עתידי 443M$ ברוטו (~151M$ נטו אחרי מימון חיצוני) עד 2028 לפיתוח Shenandoah ו-Monument; (ג) הורדת דירוג מ-ilA- ל-ilBBB+ Watch Negative ע"י S&P מעלות — הגבול התחתון של דירוג השקעה. במקביל: אין חלוקות לבעלי יחידות בשלוש השנים האחרונות (לעומת ישראמקו 130M$ ב‑2025 ו-NEMD 250M$). 100% מההכנסות חשופות ל-WTI (ממומש 2025: 59.1$/bbl לעומת 70.3$ ב‑2024).
4. מה שחשוב למעקב. ארבעה משתנים יכריעו את ה‑12–36 חודשים הבאים: (א) uptime של Buckskin — ירידה ל‑90% משמעה אובדן ~25–30M$ הכנסות שנתי; (ב) First Oil של Shenandoah (2027 לפי הנהלת השותפות) ו-Monument (2028 לפי הנהלת השותפות) — כל עיכוב של שנה דוחה תזרים עתידי גדול ומאריך תקופת Capex Burn; (ג) WTI ממומש — ירידה של 10$ מתורגמת ל-~50M$ פחות הכנסות שנתי, רק חלקית מגודר ב-PUTs (floor 63$ ל‑6.2 mmbbl ב‑2026); (ד) מסלול דירוג ilBBB+ Watch Negative — חזרה ל-Stable, או הורדה נוספת אל מתחת לדירוג השקעה.
סיכום זה אינו המלצה. הוא רשימה עובדתית של מה שהניתוח זיהה. ההחלטה — של הלקוח.
בקשי פיננסים פועלת במתכונת Family Office ללקוחות כשירים בלבד. מר ירון בקשי היה בעל רישיון ייעוץ השקעות מוסמך בשנים 2008–2023. נכון ליום פרסום מסמך זה, החברה אינה מחזיקה ברישיון ייעוץ השקעות, שיווק השקעות או ניהול תיקי השקעות.
המסמך נועד למטרות מחקר ולימוד מקצועי בלבד. אין באמור משום המלצה לקנייה, מכירה, החזקה או ביצוע פעולה כלשהי בניירות ערך. אין באמור תחליף לייעוץ המתחשב בנתוניו ובצרכיו של כל אדם. כל החלטה — על אחריות המשקיע בלבד.
הנתונים נשלפו ממקורות רשמיים. עדכוני דיווחים עשויים לשנות את התמונה. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועים עתידיים. האתר לא משתתף בהחלטת ההשקעה. ההחלטה — של הלקוח.
הסקירה האנליטית המלאה של NVPT (NVPT) זמינה ללקוחות פרימיום של בקשי פיננסים.
הסקירה כוללת ניתוח של 11 סעיפים, פסקאות "How to Think About This Company", מסגרת תרחישים מובנית, ו-Analytical Lens של 6 ממדים.